reklamı kapat

POPÜLER

Sony Alpha 7 II

Dünyanın ilk 5 eksenli görüntü sabitlemeye sahip tam kare sensörlü makinesi [Video]

Sony, yeni aynasız fotoğraf makinesi A7 II’yi fotoğrafseverlerin beğenisine sundu. İlk etapta Japonya pazarı için piyasaya sürülecek makine, A7’nin geliştirilmiş bir modeli olarak göze çarpıyor. Dünyanın ilk 5 eksenli optik titreşim düzeltme mekanizmasına sahip tam kare sensörlü makinesi bu sayede fotoğraf ve videolarda oluşabilecek titreşimi minimuma indiriyor. Bu arada belirtmekte yarar var. Olympus OM-D E-M1 modelinde de 5 eksenli sabitleme sistemi yer alsa da Olympus’un makinesinde Four Thirds sensör kullanılmıştı. Magnezyum alaşım gövdeye sahip olan makinenin teknik detayları ise A7 ile neredeyse aynı. 24 megapiksel çözünürlüklü tam kare sensör, Bionz X işlemci, 100-25.600 ISO hassasiyet aralık değeri, 117 noktalı faz algılamalı hibrit otomatik odak, OLED elektronik vizör. NFC ve Wi-Fi bağlantıları da destekleyen A7 II’nin maksimumdaki enstantane hızı 1/8000. 60p, 60i ve 24p 1080p video kaydedebilen A7 II, 556 gram ağırlığında ve 127 x 96 x 60 mm boyut ölçülerinde. 5 Aralık’ta satışa sunulacak makinenin satış fiyatı henüz belli değil.

Sony Alpha 7 II
Sony Alpha 7 II
Sony Alpha 7 II

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Dünyanın ilk 5 eksenli görüntü sabitlemeye sahip tam kare sensörlü makinesi [Video]” için bir cevap

  1. schizophrenia dedi ki:

    a7’ye göre elcik tasarımı değişen ve kısayol tuşları yeniden tasarlanan a7 ii’nin otomatik netlik performansının %30 daha iyi olduğu ve artık xavc s video taşıyıcısı ile kayıt yapabildiğini de eklemek gerek. 5 eksenli sarsıntı önleme sisteminin adaptör yardımıyla kullanılan objektifler için de kullanılabileceği belirtiliyor ki bu müthiş bir haber. diğer taraftan üzerinde sarsıntı önleme sistemi barındıran, sırf bu yüzden daha büyük ve daha pahalı olan objektifler ise yatırım yapan kullanıcıların canını sıkmaya başladı bile.
    sony’nin bu kadar hızlı gelişme göstermesi müthiş fakat çabuk değer kaybeden gövdeleri nedeniyle kullanıcılarını da bir o kadar hızlı üzüyor.