reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk “sigortası atmayan” seyahat adaptörü [Video]

10 Temmuz 2017

Yurt dışı seyahatlerinde hemen herkesin ortak problemlerinden biri farklı priz tipleri oluyor. Gittiğiniz ülkenin priz tasarımına uygun bir adaptör taşımamanız durumunda cihazları şarj etmek için kırk takla atmanız gerekebiliyor. Öte yandan seyahat şarj adaptörleri buna bir çözüm sunsa da çoklu cihaz kullanımında sigorta atımı gibi problemlerle karşılaşmak mümkün. Passport ise tüm bu dertleri çözmeyi amaçlıyor.

Kickstarter projesi olan Passport oldukça iddialı bir sloganla yola çıkıyor: Dünyanın ilk “sigortası atmayan” seyahat adaptörü. Passport’un çalışma mantığı esasen diğer seyahat adaptörlerinden çok da farklı değil. Sürgülü tasarımı sayesinde 150’den fazla ülkede rahatlıkla kullanılabileceğiniz adaptör üzerinde aynı zamanda 4 adet USB girişi bulunuyor. Böylelikle Passport 5 farklı cihaza kadar aynı anda şarj edebiliyor.

Otomatik resetleme teknolojisiyle beslenen Passport, güç yüklemelerine karşı emniyetli bir cihaz olarak öne çıkıyor. Fazla yükleme olduğunda cihaz bir dakika içinde kendi kendini resetleyerek sigorta atma problemini çözüyor. Passport aynı zamanda standart seyahat adaptörlerinin USB bağlantısıyla sunduğu 2.1A/10.5W’lık güçten ziyade kullanıcılara 5A/25W’lık güç sunuyor. Böylelikle cihazları da daha hızlı şarj etmek mümkün oluyor.

Kickstarter’da 35 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Passport’un eylül ayında kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor. Cihazın Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR