reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk “Transformer”ını üreten Türk firmadan yeni video

Türkiye ile birlikte dünya çapında büyük ilgi gören Transformer BMW Letrons projesinin sahibi Türk üretici Letvision yeni bir video daha yayınlandı. Bu haberde yeni video ve benzer mekaniklerle üretmiş olduğu diğer modelleri bir araya getirdik.

Letvision firması ilk olarak 2009 yılında AR-GE ofisi olarak hayata geçiyor. Firma geliştirdiği projeler ve tasarımları ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenme başarısına ulaşmış. Türkiye’de yazılım donanım entegrasyonunu efektif olarak bir baraya getirerek doğru ürünü müşterilerine sunabilen ilk firma olan Letvision ekibinin ortaya koymuş olduğu ürünlerin tamamı Türk mühendislerinin ürünü olarak dikkat çekiyor.

Aslında gerek Türkiye gerekse yurt dışında bir anda ortaya çıkan Transformer BMW şeklindeki Letrons modeli pek yeni sayılmaz. Modelin ilk test videosu 1 Nisan 2016‘da yayınlandı. Projenin ilk örneği Antimon 8 aylık hummalı bir çalışmanın ürünü. 12 kişilik mühendislik ve 4 kişilik idari ekip tarafından geliştirilen model Ankara‘da tamamlanıyor. Tasarlanan araçlar şu an için trafikte seyir halinde değiller ve uzaktan kumandalı sistemle yönetilebiliyorlar. Projenin ileriki dönemde elektrikli araç olarak üretilmesi ekibin düşünceleri arasında yer alıyor. Modelleri satın almak isteyenlere de bu seçenek sunuluyor. Letrons modellerinden satın almak isteyenler projeleri ve kullanım amaçları ile birlikte Letrons ekibine başvurada bulundukları taktirde satın alma gerçekleştirebiliyorlar.

DİĞER MODELLER

BIZMUT

BIZMUT

ARGON

ARGON

W0LFRAM

W0LFRAM

TANTAL

TANTAL

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Dünyanın ilk “Transformer”ını üreten Türk firmadan yeni video” için 7 cevap

 1. Maco dedi ki:

  Ne kadar gereksiz bir çaba. Allah akil fikir versin. Var olan teknolojilerle (baskasinin gelistirdigi) saçma bir çabaya girecegine, sen yeni teknolojler uret baskalari senin teknolojinden yararlansin. Degil mi?

 2. Ahmet Sosyal dedi ki:

  bi bitmediniz … (boşlukları doldurun)

 3. Eyup dedi ki:

  Ya yanlış anlamayın ama video da Türk olduklarını belli etmişler ya resmen .
  .. neyse.,

 4. optimus dedi ki:

  hele siz bi o arabayı üretin de , kafa döndürmeyi almanlara yaptırırız 😉

 5. Muhammed Sargın dedi ki:

  eğer bunu biraz daha geliştirirsek zırh ve ağır silahlarla donatırsak çoğu tanktan daha iyi görev yapar ve savunma saniyide çağ atlarız

 6. Muhammed Sargın dedi ki:

  bi git amk cahil cahil konuşma

 7. PC Servis Ordu dedi ki:

  Teknoloji dediğin olay böyle projelerle gelişiyor.Bu şekilde sağlam işler yaparak kendini gösteriyosun.Öyle pat diye olmuyo yeni teknolojiler helal olsun adamlara gayette guzel yapmışlar kalitlei oldukları videolarından belli.Gereksiz çabaymış sen otur belki yeni teknoloji üretirsin.