reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Dyson

Dyson, Türkiye merkezli ilk demo store’larını açtı; işte detaylar

Global teknoloji şirketlerinden Dyson, “Demo Store” niteliğindeki ilk mağazalarını İstanbul’da teknoloji severlerle buluşturdu.

Firmadan yapılan açıklamaya göre Türkiye’deki ilk Dyson Demo Store’lar İstanbul İstinyePark ve Akasya AVM’de açıldı. Yeni mağazalar firmanın teknolojileri hakkında uzmanlardan detaylı bilgi alma fırsatı ve benzersiz bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Yeni açılan Demo Store’lar spesifik olarak İstinyePark AVM -2 ve Akasya AVM giriş katında yer alıyor. Dyson’ın yeni mağazalarında kullanıcıların interaktif şekilde deneyebilecekleri, Dyson teknolojisinin özündeki bilime hayat veren son teknoloji ürünler yer alıyor.

Dyson’un EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Başkanı Philip Parsons, konu hakkında yaptığı açıklamasında “Dyson teknolojisini anlamanın en iyi yolu, onu yerinde deneyimlemektir.

Demo Store’larımız perakende satış alanları olsa da; insanların ürünlerimizi test edebileceği, Dyson uzmanları tarafından teknolojimizin gösterilebileceği ve ürünlerimizin deneyimlenebileceği alanlardır.

Kullanıcılarımızın ürünlerimizi anlamaları, kendileri ve evleri için en doğru olan ürünü seçebilmeleri için mutlaka denemelerini istiyoruz. Dyson’ın şu anda dünya çapında bu niteliğe sahip 200 mağazası var.

Türkiye’deki ilk Dyson Demo Store’larımızı açtığımız için çok mutluyuz. Türkiye, Dyson’ın gelecekteki büyüme hedefleri için büyük potansiyel gördüğümüz çok heyecan verici bir pazar” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dyson ürünleri yüksek teknolojileriyle her zaman ses getirmeyi başarıyor

Dyson’un Türkiye Genel Müdürü Mete Uslukılınç, konuya ilişkin açıklamasında “1995 yılından beri ürünleriyle Türkiye pazarında yer alan firma, 2018 yılı sonunda Türkiye ofisinin kurulmasıyla doğrudan operasyonlarına başladı. Dyson’ın Türkiye operasyonlarının başladığını 2019 yılında yaptığımız büyük bir lansmanla duyurup, 2020 yılında ise ilk servis merkezimizi İstanbul, Ataşehir’de açtık.

Tüm dünyayı etkileyen bir pandemi döneminde bile pazardaki perakende yatırımlarımıza devam ederek Türkiye’de 15 doğrudan satış noktasına ulaştık. Artık kullanıcılarımıza en üst düzey alışveriş deneyimini yaşatmak için ilk iki Demo Store niteliğinde mağazamızı da devreye almış bulunuyoruz.

Kullanıcılarımız, doğrudan satış kanalımız Dyson.com.tr üzerinden olduğu gibi, Dyson Demo Store’lardan da Dyson teknolojilerine ulaşabilecek. Bu mağazalarımızda kullanıcılarımıza saç şekillendirme, ürün kutusu kişiselleştirme ve farklı renk seçenekleriyle kablosuz süpürge ürünlerimizi özelleştirme gibi bazı özel hizmetler de sunacağız.

Bu yıl bir yeni Demo Store’u daha İzmir’de açarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Ayrıca eylül ayında, dünya standartlarında tasarlanan yeni bir Dyson Türkiye ofisini İstanbul’da açacağımızı da belirtmek isterimdedi.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Türkiye’de satılan tablet modellerinden