reklamı kapat

POPÜLER

E-ink teknolojili özelleştirilebilir klavyeler geliyor

Her uygulama için özelleştirilebilen ve kısayolların kullanımını kolaylaştıran e-ink teknolojili klavyeler kullanıcıların beğenisine sunulmaya hazırlanıyor. 

Jaasta adlı ekip tarafından üretilen klavyelerin her tuşunun altında küçük bir e-ink ekran yer alıyor. Bu sayede uygulamalara veya dillere göre kolaylıkla özelleştirilebiliyor. Örneğin Photoshop kullanılırken gerekli olan araçlar harflerin altına kısayol olarak atanabiliyor. Aynı şekilde mesajlaşırken de yüz ifadelerini harflere atayarak kullanmak mümkün oluyor. Az kullanılan karakterlerin yerine daha çok kullanılanlar eklenebiliyor ve klavye düzeni istendiği gibi değiştirilebiliyor. Hem dış mekanlarda hem de içeride rahatça okunabilen tuşlar, sessiz ve rahat bir kullanım vadediyor.

Labeled - exploded model
Klavyenin yan tarafından çoklu dokunmatik desteği olan 3,7 inç boyutunda bir touchpad yer alıyor. Bu dokunmatik yüzey aracılığıyla internette gezinmek ve istenen işlemleri gerçekleştirmek çok daha kolay bir hale geliyor. Kendi üzerinde Siri’ye benzer bir asistan barındıran klavye, basit komutları yerine getirmeyi sağlıyor. “Delete” komutu kullanılarak istenen bir dosya veya yazı silinebiliyor ya da arama komutu ile bilgisayardaki dosyalar içerisinde arama yapılabiliyor.

299 dolar fiyat etiketine sahip olan klavye henüz piyasaya sürülmeye hazır değil. Cihazın ön siparişlerinin kısa süre içerisinde açılacağı belirtiliyor.

YORUMLAR