reklamı kapat

POPÜLER

EA, FIFA 14’ün yeniliklerini açıkladı

Electronic Arts, FIFA serisinin son oyunu FIFA 14‘ün ilk görsellerini yayınladı ve oyun ile ilgili yeni bilgileri açıkadı. PlayStation 3, Xbox 360 ve PC platformları için geliştirilen FIFA 14, sunacağı yeniliklerle oyuncuların kalbinde taht kurmaya hazırlanıyor. Oyuncuların orta sahada oyun kurup maçın temposunu belirlemelerine ve birbirinden etkileyici gol fırsatları yakalamalarına olanak tanıyacak olan FIFA 14, Pure Shot isimli yeni özellikle geliyor. Pure Shot olarak adlandırılan bu yeni top fiziği sistemi şutların yapısını değiştirip, oyuncuların her bir şutu gerçek olarak hissetmelerini sağlıyor. Pure Shot ile desteklenen son vuruşlar sayesinde oyuncular adımlarını takip edebiliyor ve ağları bulmak için en iyi pozisyonu yakalamak üzere kaleye yaklaşma açılarını ayarlayabiliyor.
FIFA 14
Yeni şut türleri arasında saf şutlara ek olarak dengesiz şutlar ve acele şutlar da bulunuyor. FIFA 14’te Real Ball Physics, Protect The Ball,Teammate Intelligence, Sprint Dribble Turns ve Variable Dribble Touches olarak adlandırılan özellikler de yer alıyor. Real Ball Physics, topun hareket yolunu belirliyor, oyuncuların aynı gerçek futbolcular gibi topa uzaktan sert biçimde vurmalarını, isabetli alçak şutlar çekmelerini, topun dibine girerek falsolu vurabilmelerini sağlıyor. Protect The Ball, oyuncuların herhangi bir hızla top sürerken savunma oyuncularını kendilerinden uzak tutup topu koruyabilmesine, pası almadan önce pozisyon kapmak için rakiplerini fiziklerini kullanarak uzaklaştırabilmesine, sonra da savunmayı aşarak gol fırsatı yakalabilmesine imkan tanıyor. Teammate Intelligence özelliği sayesinde ise yeni karar mekanizması daha akıllıca markajlar ve koşu takibi sağlayabiliyor.
FIFA 14
Top kontrolü üzerinde yapılan önemli değişiklikler, orta sahada yapılacak top kapma mücadelelerini kazanmak için oyunculara yeni fırsatlar sunuyor. Sprint Dribble Turns, oyuncuların depar sırasında ivmelerini korurken istedikleri yöne dönebilmesine olanak sağlıyor. Variable Dribble Touches ise depar sırasında topa yapılan dokunuşlara çeşitilikler getiriyor. FIFA 14’te yer alan yetenekli oyuncular topla birlikte depar atarken topu daha iyi saklayabiliyor ve kontrol edebiliyor. EA Canada tarafından geliştirilen FIFA 14, PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarında bu yılın sonbahar aylarında satışa sunulacak. Oyunun çıkacağı diğer platformlar ise önümüzdeki aylarda duyurulacak.
FIFA 14
FIFA 14
FIFA 14
FIFA 14

YORUMLAR