reklamı kapat

POPÜLER

Ed Sheeran, Spotify’da rekor üzerine rekor kırdı

Ünlü İngiliz şarkıcı Ed Sheeran mart ayının başında gün yüzüne çıkarttığı Divide (÷) albümüyle Spotify‘ın listelerini alt üst etti. Bununla da kalmayıp platformun ilk gün rekorunu da ele geçirdi.

Aslına bakarsanız Divide albümünün gizemi birkaç ay önce başladı. Ed Sheeran sosyal medyadan uzun süre uzak kalmasının ardından aralık ayında yeni albüme dair ipuçları vermeye başlamıştı. Ardından 6 Ocak’ta Shape of You ve Castle on the Hill şarkılarını hayranlarıyla paylaştı. Merak uyandıran ve 16 şarkıdan oluşan albümün tamamı ise 3 Mart’ta gün yüzüne çıktı. Daha ilk günden büyük bir hit olacağını ortaya koydu.

Divide albümü Spotify’daki ilk gününde 56,727,861 dinlenme sayısına ulaştı. Ondan önce bu rekorun sahibi olan The Weeknd, Starboy ile 29 milyon dinlenmeye ulaşmıştı. Böylece Ed Sheeran, Spotify’ın ilk gün rekorunu bir anda ikiye katlamış oldu. Ancak Sheeran’ın başarısı bununla sınırlı kalmadı. Bir gün içinde en fazla dinlenen şarkıcı ve bir gün içinde en fazla dinlenen şarkı rekorlarını da ele geçirdi. Tüm bunların yanı sıra Divide albümündeki 16 şarkının tamamını Spotify’ın en fazla dinlenenler listesine sokmayı başardı.

Son olarak Ed Sheeran’ın sadece Spotify’da aylık 45.5 milyon dinleyicisi olduğunu da hatırlatalım. Genç şarkıcı ileride ne gibi başarılara imza atacak, merakla bekliyoruz.