reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın çıkış tarihi ertelendi

07 Mart 2017

Samsung genelde MWC etkinliğinde yeni Galaxy modelini tanıtıyordu ancak bu kez öyle olmadı. Mobil Dünya Kongresi’nde kapalı kapılar ardında Samsung’un iş ortaklarına gösterilen ancak açık şekilde lanse edilmeyen cihaz, söylenenlere göre iş ortakları tarafından beğeniyle karşılandı. Samsung’un tanıtımı geciktirmesi ise kafalarda soru işaretleri bıraktı. Gelen son bilgiler, telefonun satışa sunulmasının da gecikebileceğini gösteriyor.

Daha önce ortaya çıkan bilgide Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın 21 Nisan tarihinde satışa sunulacağı belirtiliyordu. Ancak görünüşe bakılırsa Samsung bu takvimi tutturamıyor. Daha önce 21 Nisan tarihinde piyasaya sürüleceği ileri sürülen telefonun 28 Nisan tarihine ertelendiği söyleniyor. Samsung’un tarihi neden ertelediği hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat Samsung Galaxy Note7 ile zor zamanlar yaşayan teknoloji devinin yeni cihazda herhangi bir sorun yaşamak istemediği için böyle bir erteleme yaptığı düşünülüyor.

Son değişiklikle birlikte 6,2 inçlik Samsung Galaxy S8+ ve 5,8 inçlik Samsung Galaxy S8, 29 Mart’ta tanıtılacak ve neredeyse tam 1 ay sonrasında 28 Nisan tarihinde telefon raflardaki yerini almaya başlayacak. Qualcomm Snapdragon 835 işlemciyle en üst seviyede performans sunacak olan cihazın yeni Bixby asistanla da fark yaratması bekleniyor. Şimdilik çıkış takvimiyle ilgili olarak söylenenler ne yazık ki iddia olmaktan öteye gidemiyor. Detayları öğrenmemiz için 29 Mart tarihini beklememiz gerekecek.

YORUMLAR