reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch Pro Controller’da oyuncular için bir mesaj gizli

Söz konusu Nintendo olunca, gizli mesajlar, oyunların içine saklanmış gizemler olmazsa olmaz hale geliyor. Nitekim Nintendo’nun yeni konsolu Switch de bundan nasibini alıyor. Switch’in ayrıca satılan Pro Controller’ında Nintendo’nun size bir mesajı var.

300 dolar fiyat etiketine sahip olan Nintendo Switch beraberinde kendi oyun kumandası olan Joy-Con’larla geliyor. Ancak Nintendo aynı zamanda klasik konsol kumandalarına alışmış olanlar için Xbox’ın kumandasını bir hayli andıran Pro Controller‘ını da ayrıca satışa sunuyor. Firmanın 70 dolar fiyat etiketiyle sattığı bu kumanda ise gizli bir mesajla geliyor. Ancak bu gizli mesajı bulmak için kumandayı yakından, çok yakından incelemek gerekiyor.

İlk olarak Japon bir Twitter kullanıcısı tarafından keşfedilen bu mesaj şu an Nintendo hayranlarının ilgi odağı olmuş durumda. Kumandayı en küçük detayına kadar inceleyen geo_stream, sağ tarafta konumlandırılmış joystick’i aşağı doğru itip kumandaya haddinden fazla yaklaşınca gizli mesajı görmeyi başarmış. Nintedo, Pro Controller’ına oyunculara teşekkür ettiği “THX2 ALLGAMEFANS!” mesajını iliştirmiş. Açıkçası çok dikkatli bir oyuncu değilseniz bu mesajı görmeniz pek olası değil gibi.

Mesajın ortaya çıkışının ardından, hiç niyeti olmayan bazı kullanıcıların da Pro Controller almak için harekete geçeceğini öngörmek ise çok zor değil. Nintendo’nun bu hoş jestinin pek çok hayranı gülümseteceğine ise şüphe yok.