reklamı kapat

POPÜLER

HomePod

“Ekranlı” HomePod, Apple Intelligence desteğiyle gelebilir

“Ekranlı” HomePod, yeni ortaya atılan iddialara göre WWDC24 kapsamında tanıtılan Apple Intelligence desteğiyle gelebilir.

Üretken yapay zeka temelli Apple Intelligence altyapısı mevcut HomePod modellerinde yer almayacak. Apple’ın üzerinde uzun zamandır çalıştığı “ekranlı” HomePod modeli ise Apple Intelligence desteğiyle geliyor gibi görünüyor. Yapılan sızıntılara göre gücünü iPhone 16 ailesi gibi A18 işlemciden alacak cihaz, henüz kesin değil ancak eylül ayında resmi olarak görücüye çıkarılabilir. Prototip testleri yukarıdaki model ile yapılan ürün (cihazın üstünde dokunmatik bir LCD ekran var), son aşamada çok daha farklı bir tasarıma da sahip olabilir. Apple Intelligence sistemleri hakkında firma şu özeti geçmişti: “Apple bugün, üretken modellerin gücünü kişisel bağlamla birleştirerek inanılmaz derecede faydalı ve özgün akıllı teknolojiler sunan kişiye özel akıllı teknoloji sistemi Apple Intelligence’ı iPhone, iPad ve Mac’e getirdiğini duyurdu. Apple Intelligence; iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia’ya tamamen entegre. Apple Intelligence; dili ve görselleri anlayıp oluşturmak, uygulamalarda işlemler gerçekleştirmek ve günlük işleri kolaylaştırmak amacıyla kişisel bağlama dayalı çıkarımlar yapmak için Apple çipin gücünden yararlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Private Cloud Compute ile bilgi işlem kapasitesini aygıt içi işleme ve özel Apple çipli sunucularda çalışan sunucu tabanlı daha geniş modeller arasında esnek bir şekilde ölçeklendirebiliyor. Bu da yapay zekada gizlilik için yeni bir standart ortaya koyuyor.” “Apple inovasyonlarında yeni bir aşamaya geçtiğimiz için heyecanlıyız. Apple Intelligence, kullanıcıların ürünlerimizle yapabildiği şeyleri ve ürünlerimizin kullanıcılarımız için yapabildiklerini tamamen değiştirecek.” diyen Apple CEO’su Tim Cook, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Benzersiz yaklaşımımız, tam anlamıyla yardımcı akıllı teknolojiler sunmak için üretken yapay zeka ile kullanıcının kişisel bağlamını bir araya getiriyor. Üstelik bu bilgilere tamamen gizli ve güvenli bir yolla erişerek kullanıcıların en çok önem verdikleri şeyleri yapmalarına yardımcı oluyor. Bu yalnızca Apple’ın sunabileceği bir yapay zeka. Kullanıcılarımızın bu teknolojinin yapabildiklerini görmeleri için sabırsızlanıyoruz.”

HomePod haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER