reklamı kapat

POPÜLER

2020 Peugeot 508

Elektrik menzili yeterli olacak mı? Peugeot 508 Hybrid’den ilgi çeken detaylar

Halihazırda dizel ve benzinli motorlarla satın alınabilecek olan Peugeot 508, hibrit versiyonuyla da rahatlıkla tercih edilebilecek gibi.

“Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur” sözünde olduğu gibi, geçtiğimiz şubat ayında tanıtımı gerçekleştirilen 2018 Peugeot 508‘in bu yıla damga vuracağı da belli olmuştu. Gerek dışarısında gerekse içerisinde elde ettiği tasarımsal ve donanımsal değişimlerle herkesten ciddi oranda olumlu geri dönüş alan Peugeot, hemen ardından station wagon versiyonunu da aileye dahil etti. Kademeli olarak başlayacak satış süreciyle birlikte meraklılarıyla buluşacak olan yeni jenerasyonda işler henüz tamamlanmış değil. Benzinli kısmında 1,6 litre, dizel cephesinde ise 1,5 ve 2.0 litrelik ünitelerle satışa sunulacak olan modelin hibrit versiyonu da önemli bir kitle tarafından takip ediliyor. Plug-in yapıda yani kablo ile şarj edilecek olan versiyondan gelen detaylar, günümüz şartların rahatlıkla karşılanacağına işaret etmekte.

2020 Peugeot 508

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tanıtım bilmecesi

508 Hybrid’in teknik detaylarıyla birlikte merak edilen bir diğer önemli noktası da tanıtım süreci. Kısa süre önce 2020 yılına sarkabileceği dedikodularıyla gündeme gelen versiyon, Autocar’ın elde ettiği bilgiye göre 2019 içerisinde resmi olarak tanıtılacak. Bu da aracı son çeyrek içerisinde olsa da önümüzdeki yıl sokaklarda görebileceğimiz anlamına geliyor. Aracın kaputunun altıyla ilgili detaylara geçtiğimizde bizleri ilk olarak 1,6 litrelilk turbo beslemeli benzinli motor karşılıyor. Bu motoru destekleyecek olan elektrik motoru ise arka aksta grev yapacak. Bu da dört tekerleklere de güç iletimi için önemli bir anahtar. İçten yanmalı ünitenin tek başına 200 beygirlik bir güç ürettiği, elektrik motorunun da ortaya 100 beygirlik ek destek koyduğu da önümüzde duran detaylar arasında.

Günümüzde sunulan pek çok hibrit otomobil uzun yolculuklardan ziyade şehir içerisinde saf elektrik deneyimini hissettirme potansiyelini barındırıyor. Mercedes S-Serisi ve BMW 7 Serisi gibi amiral gemilerinde sunulan 50 ile 60 kilometre aralığında saf elektrik menzili Peugeot 508 Hybrid için de 50 kilometre civarında olacak gibi görünüyor. Bu bilgilerle yeni 508 ile ilgili önümüzde önemli bir iddia daha var. Eğer bu gerçek olursa, 308 GTi’da kulllanılan 1,6 litrelik motorlu yeni bir opsiyonu da ürün gamında satışta görebiliriz. Önümüzdeki günlerde daha da netleşmesi beklenilen süreci LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video

2018 Peugeot 508 tanıtım filmi