reklamı kapat

POPÜLER

Grok LOG tasarım

Elon Musk’a göre Grok için yakında büyük bir güncelleme yapılacak

Elon Musk’ın kurduğu yapay zeka şirketi xAI tarafından geliştirilen üretken yapay zeka sistemi Grok, yakında daha iyi hale gelecek.

Elon Musk tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Grok için önümüzdeki ay sonunda büyük bir güncelleme gelecek. Bunun haricinde bir detay verilmiyor ancak sistemin temel aldığı model yeni güncelleme ile daha da büyüyecek gibi görünüyor. Grok, bundan önce daha fazla kişiye açılmasıyla ses getirmişti. Sistem eğer  kaçırdıysanız artık daha fazla kullanıcı tarafından X (Eski adıyla Twitter) platformu üzerinde aktif olarak kullanılabiliyor. Türkçe dil desteği bulunan, Türkiye’ye de açık olan ve halen beta aşamasında yer alan ücretli X abonelerine özel olan sohbet botu, elbette OpenAI imzalı ChatGPT kadar gelişmiş değil ancak üzerindeki çalışmalar aktif olarak sürüyor. Grok bundan önce ise X’e getirilen haber özetleriyle gündeme gelmişti. Şimdilik sadece web ve iOS tarafında yer alan bu özelliğe, “Explore/Keşif” sekmesinden erişim sağlanabiliyor. Şu aşamada sadece Premium yani ücretli kullanıcılara özel olan altyapı, Grok’u kullanarak popüler haberler/içerikler hakkında özetler sunuyor, bu sayede kişilerin olan biten gelişmeleri hızlıca takip etmesine imkan tanıyor. Bu konuda, “Grok’un küratörlüğünü yaptığı X’teki Hikayeler ile dünyanın ne hakkında konuştuğunu görün.” açıklamasını yapan marka, Grok’u ileride başka yerlerde de kullanmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

X, bundan önce ise engelleme sisteminde yeni bir değişik gerçekleştirmişti. Resmi olarak bir paylaşımda bulunan platform, “Engelleme sisteminde değişiklikler yaptık” dedi ve şunları aktardı: “Sizi engelleyen bir kullanıcı paylaştığınız gönderilerinizden birine yanıt verirse, artık o yanıtı görebileceksiniz. Bu değişiklik daha önce görüntüleyemediğiniz olası kötü içerikleri tespit edip bildirmenizi sağlayacak. Buradaki amacımız gönderilerin herkese açık görünürlüğünü korurken, kullanıcıların platformdaki deneyimlerini kontrol etmelerine olanak sağlamaktır. 

Grok gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER