reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

En değerli fotoğraflarınızı 100 yıl saklayın

SanDisk, yakında piyasaya çıkacak yeni ürün serilerini bugün düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Yeni seriler içinde iki tanesi bir hayli öne çıkıyor. Biri 64 GB kapasiteye kadar çıkabilen tam 90 MB/s yazma hızına sahip yeni SDHC ve SDXC UHS-I hafıza kartları diğeri ise tam 100 yıl verilerinizi güvenle saklamayı vadeden Memory Vault.
SanDisk Extreme Pro SDXC
SD hafıza kartları arasındaki hız yarışının son galibi olan yeni Extreme Pro kartlar saniyede 90 MB yazma, 95 MB okuma hızına sahip. Yeni kartlar, en yeni SD 3.0 teknik özelliklerinden olan UHS veriyolu mimarisi sayesinde profesyonel seviye görüntüleme performansını neredeyse ikiye katlıyor. UHS’nin bir diğer avantajı ise dijital kameralarda veya bu işi birçok kameradan daha iyi yapan DSLR fotoğraf makineleriyle çekilen Full HD ve 3D video kayıtlarında kendini gösteriyor. SDHC ve SDXC kartlar aynı zamanda su, ısı, darbe, şok, titreşim, x-ray ve mıknatıs gibi dış etkilere karşı da dayanıklı. Ömür boyu sınırlı garanti seçeneğiyle sunulan kartlar 8, 16, 32 ve 64 GB kapasite seçeneklerine sahip.
SanDisk Memory Vault
SanDisk’in tanıtımında en ilgi çeken ürün olan Memory Vault, yapılan testelere göre tam 100 yıl boyunca fotoğraf ve video dosyalarınızı sorunsuz olarak saklayabiliyor. En azından SanDisk böyle olduğunu iddia ediyor, denemesi bedava (pek bedava da denemez, 16 GB’lık Vault’un fiyatı 79 euro olacak). Başına bir iş gelmesinden korktuğunuz önemli ve değerli anlarınıza tanıklık eden fotoğraf ve video dosyaları için özel olarak geliştirilen Memory Vault, özel tasarımlı bir USB bellek aslına bakılırsa. Ancak üretiminde kullanılan malzeme zamanın yıpratmasına karşı koyabilecek özellikte. Uzun vadeli bir depolama çözümü olarak kullanıcılara sunulan Valut ilk aşamada 8 ve 16 GB hafıza seçeneklerine sahip olacak. Daha büyük boyutlu Vault’lar için biraz daha beklemek gerecek. Tüm arşivinizi kurtaramazsınız belki ama en değer verdiğiniz fotoğraf ve videolar için 16 GB oldukça yeterli görünüyor.

Advertisement