reklamı kapat

POPÜLER

Eski Google başkan yardımcısı iPhone’u seçti: “Fotoğraf çekmek için asla Android kullanmam”

02 Ağustos 2017

Mobil fotoğrafçılığın önlenemez yükselişi, akıllı telefonların beraberinde getirdiği gelişmiş kameralarla iyiden iyiye ivmeleniyor. Bu durumdan en büyük darbeyi alan da DSLR’lar oluyor. “Hangi mobil cihazın kamerası daha iyidir?” sorusuna ise eski Google başkan yardımcısının çok ilginç bir cevabı var.

Vic Gundotra geçtiğimiz hafta sonu sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğrafla internetin gündemine oturmayı başardı. DSLR’ların ihtişamlı günlerinin geride kaldığını yazan Gundotra, profesyonel makinesini evde bıraktığını ve bunun yerine iPhone 7 ile fotoğraf çektiğini kaydetmişti. iPhone 7’nin portre modundan faydalanan Gundotra’nın sonuçtan bir hayli etkilendiği belli. Yazısının sonunda Apple’ı tebrik etmeyi de ihmal etmeyen Gundotra’nın başlattığı tartışma ise bu gönderiden sonra hararetleniyor.

150’nin üstünde paylaşım ve yaklaşık 140 yorum alan bu gönderide bir kullanıcının “Samsung S8, iPhone7’ye kıyasla daha da iyi iş çıkarıyor” demesi üzerine Gundotra bombayı patlatıyor. Bu yoruma “Fotoğraf çekmek için asla bir Android cihaz kullanmam” diyen Gundotra, cevabını açıklamayı da ihmal etmiyor.

Gundotra, Android’in geliştiricilere daha geniş değişim seçenekleri sunuyor olmasının her konuda iyi bir şey olmadığını belirtiyor. Samsung örneğinden devam eden Gundotra, Samsung’un daha iyi bir kamera geliştirmiş olsa bile Google’ın uygulamalarına düzgün bir API ile entegre edebilmesi için önce Google’ı ikna etmesi gerektiğini anlatıyor. Bunun yıllar sürebileceğini ekleyen Gundotra, Apple’ın bu tarz kısıtlamalar olmadan özgürce çalışabildiğini söylemeyi ihmal edemiyor. Sözlerini ise “Eğer gerçekten fotoğrafçılığa önem veriyorsanız iPhone kullanın, teknolojiyi birkaç yıl geriden takip etmek sizin için sorun değilse o zaman bir Android alın” diyerek tamamlıyor.

YORUMLAR