reklamı kapat

POPÜLER

Etihad Residence

Etihad Havayolları, uçakta konforun tanımını değiştiriyor

Uygun fiyata dünyanın birçok noktasına uçan havayolları sayısının artış göstermesiyle birlikte, uçakla seyahati tercih eden birçok insan sıkışık koltuklarda uzun mesafe yolculuklar yapmak zorunda kalıyor. Bir karış daha fazla diz mesafesi için uçağın kalkışından hemen sonra acil çıkıştaki koltuklar için yarışmak, hosteslerle daha rahat bir koltuğa geçmek için pazarlığa girişmek artık sıradanlaştı. Hal böyleyken Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Etihad Havayolları‘nın rezidans görünümlü kabinleri epey yankı yarattı.

Etihad Residence
First Class’ın da üstü olarak kabul edilebilecek bu özel kabinler yalnızca halihazırda dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus A380’lerde yer alıyor. 11,6 metrekarelik süitler tek ya da iki kişilik olabiliyor. İki tür kabinde de deri kaplı lüks koltuklar haricinde yatak(lar), 27 ve 32 inç televizyon, minibar, özel tuvalet ve duş bulunuyor. Uçaktaki aşçı, gurme menülerden yapılacak seçimleri ya da yolcunun tercihi özel yemekleri hazırlıyor. Ve sanki bu kadar lüks yetmemiş gibi her kabine Londra’da eğitim almış beyaz eldivenli bir uşak da veriliyor.

Etihad Residence
Bu kabinlere sahip uçaklar ilk uçuşlarını bu yılın aralık ayında Abu Dhabi ve Londra arasında yapmaya başlayacak. İlerleyen dönemde rotalara New York ve Sidney de eklenecek. Bu rahatlığı tatmanın bedeli ise tahmin edebileceğiniz gibi biraz yüksek. Havayolu yetkililerinin açıklamasına göre bu kabinlerdeki uçuşların fiyatları “sıradan” bir first class biletin üç dört katı seviyesinde. Bu da Abu Dhabi – Londra arası yolculuğun kişi başı 21 bin dolar olması demek.

Etihad Residence
Etihad Residence

VİDEO