reklamı kapat

POPÜLER

Ev yapımı pinball makinesi: Makerball [Video]

Oyun salonlarının vazgeçilmezlerinden olan pinball makineleri zamanla kendine dijitalde de yer bulsa da aynı hissi vermiyor. Şimdilerde gözden pek bir düşen bu “oyuncağı” satın alıp salonunuza koymak sizi biraz zorlayabilir. Peki kendi pinball makinenizi yapmaya ne dersiniz?

Makerları hedef alan Kickstarter projesi Makerball, düşük bütçeyle hayalinizdeki pinball makinesini yapmanızı sağlıyor. Temel engeller, toplar, masa yüzeyi ve masa ayakları gibi parçalarda oluşan pinball makine kiti, yapılan bağış miktarına göre sistemi geliştirmenizi sağlıyor. Masayı kurduktan sonra kendi engellerinizi de oluşturabilir, tamamen kişisel bir pinball makinesi elde edebilirsiniz. Gövdesini de dilediğiniz gibi boyayabileceğiniz Makerball sadece analog değil dijital olarak da çalışabiliyor. Ancak bunun için birkaç ek cihaza daha ihtiyaç var.


Ücretsiz MAKE & PLAY uygulamasıyla skor tutabileceğiniz Makerball’u dijital hale getirmek için pakete dahil olmayan bir mikro denetleyiciyi harici olarak satın almanız gerekiyor. Basit bir şematikle elektronik parçaları nasıl bağlamanız gerektiği anlatılıyor. Kurulumu tamamlayınca Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonunuza bağlanıp dijital olarak puanınızı görüntüleyebilirsiniz. Kickstarter’da 240 dolar başlangıç fiyatıyla satışa sunulan Makerball’un hedeflediği bağışa ulaşması durumunda, kasım ayında kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor. Ürünün Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO