reklamı kapat

POPÜLER

Evhamlı ebeveynler için akıllı beşik geliştiriliyor

Akıllı ev teknolojileri üzerine ürünleri ile tanıdığımız Alphabet çatısı altındaki şirketlerden biri olan Nest‘in sensörlerle donatılmış akıllı beşik patenti ortaya çıktı.

Akıllı yangın alarmı, güvenlik ürünleri ve akıllı termostatı ile bilinen Alphabet çatısı altındaki Nest, bundan iki yıl önce aldığı bir patenti güncelledi. Patent başvurusunda ailelerin bebekleri için beşik, yatak ve bebek telsizi olmak üzere üç parça halinde alışveriş yaptıklarını belirten Nest, üçünün bir arada sunulduğu bir beşik konsepti öneriyor. Kamera, mikrofon, akselerometre ve basınç sensörlerinin bir arada bulunduğu beşik konsepti, mobil cihazlarla verileri paylaşabilmek için kablosuz teknolojileri de destekliyor. Patent başvurusunda ayrıca bebeğin ağlama sebebinin ne olduğunu ayırt edilebilecek bir çeşit algoritmadan da bahsediliyor.

nest-akilli-besik
Nest’in patent başvurusu bu ürünün kesinlikle gerçeğe dönüşeceğini garanti etmese de şirketin bağlantılı cihazlarıyla da iletişim kurabilecek bu tip bir ürün üzerinde çalışıyor olma ihtimali de var. Nest, konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.