reklamı kapat

POPÜLER

Exper Pearl Style

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

Netbook ürün ailesini genişletmek isteyen Exper, Pearl Style ismini verdiği yeni ürünü ile netbook sahibi olmayı isteyen kullanıcılara yeni bir seçenek sunuyor. Hafifliği ve boyutları ile rahat bir kullanım imkanı tanıyan cihaz, beyaz renkli tasarımıyla da dikkat çekiyor. Piyasada bulunan netbook’lara 13.3 inç büyüklüğündeki ekranıyla rakip olan Pearl Style, böylece dizüstü bilgisayarında hem hafiflik hem de geniş ekran arayan kullanıcılara hitap ediyor.

İNCİ BEYAZLIĞI
25 mm’lik inceliği ve beyaz tasarımıyla göz alan Pearl Style, yalnızca 1.65 kilogram olan ağırlığıyla da mobil yaşama uygun bir cihaz. Kapak tasarımında inci beyazı kullanılan Pearl Style, böylece ışıklı ortamlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu bölümün ortasında LED ışıkla süslenmiş Exper logosunu bulunduran cihaz, iç kısmında ise bizleri 13.3 inç büyüklüğünde LED bir ekranla karşılıyor. Mat beyaz renkli ekran çerçevesi üzerinde 1.3 megapiksel değerinde bir web kamerası bulunduran Pearl Style’ın klavye ve palm rest bölgesinde de mat malzemeye yer verilmiş. Tuş takımının kullanımının oldukça rahat olduğunu söyleyebiliriz. Gerek tuşların büyüklüğü, gerekse de birbirlerine olan mesafesi kullanımı olumlu yönde etkiliyor. Tuş takımının altında bulunan touchpad alanıyla da geniş bir kullanım alanı sunan cihaz, çoklu dokunuş için oldukça uygun bir genişliğe sahip olan bu bölümde ne yazık ki multi-touch desteği göstermiyor. Ayrıca, touchpad tuşlarının sertliğinden hoşnut kalmadığımızı da söyleyelim.

UYGUN KONFİGÜRASYON
Windows 7 işletim sistemiyle gelen Pearl Style, netbook platformunun vazgeçilmez işlemcisi olan Intel Atom’u kalbinde taşıyor. 2010’un ikinci çeyreğinde pazara sunulan 1.66 GHz’lik N455 işlemcisi ile 2 GB değerinde bellek kullanımına imkan veren Pearl Style, bu işlemci ile çalıştırabileceği DDR2 ve DDR3 bellek tiplerinden DDR2’yi tercih etmiş. Şu an piyasada DDR3 bellek tipi kullanan netbook’lar olsa da, pazara halen DDR2’li netbook’lar hakim durumda. Bu nedenle Pearl Style, bu noktada bizlere performans anlamında büyük fark sunmuyor. Yerleşik bir ekran kartıyla gelen Pearl Style, 320 GB’lık sabit diskiyle de yeterli seviyede bir depolama alanı sağlıyor. Bağlantı noktalarını tasarımına adeta yedirmiş olan Pearl Style, dışarıdan bakıldığında bağlantı noktalarının bu beyaz tasarımda oluşturabileceği görüntü kirliliğinin önüne bu sayede geçmeyi başarıyor. Pearl Style, yumuşatılmış hatları arasında bir bağlantı çekmecesi bulunduruyor.

► Puanlama ve teknik özellikler sayfa 2‘de

İLGİLİ HABERLER