reklamı kapat

POPÜLER

Facebook ile ücretsiz kablosuz internet bulmak çok daha kolay!

Kullanıcılarının ihtiyaç duyacağı tüm özellikleri bünyesine katmaya çabalayan Facebook şimdi de internet problemine çözüm sunuyor. Wi-Fi bul özelliği sayesinde civarda kullanılabilir ücretsiz internet noktaları rahatlıkla belirleniyor.

Advertisement

Hatırlayacağınız üzere bu özellik geçtiğimiz sene test edilmeye başlanmıştı. Bu süreçte kablosuz internet bulma özelliğini sadece iOS cihaz kullanıcıları deneyebilmişti. Aradan geçen zamanın ardından bu kullanışlı özellik tüm mobil cihaz kullanıcıları için erişilebilir bir hal aldı.

Wi-Fi bul özelliği Facebook’taki “daha fazlası” sekmesi altında sıralanıyor. Bu özelliği seçtikten sonra kablosuz ağları algılamayı devreye sokmanız gerekiyor. İşlemin hemen ardından civarı net bir şekilde gösteren bir harita beliriyor. Ardından yakınlarda kullanılabilir kablosuz internet seçenekleri sıralanıyor. Bu sayede mobil internetiniz az ise veya kablosuz internet rahatlığı yaşamak istiyorsanız alternatifleri bulmak kolaylaşıyor.

Bu noktada belirtmekte yarar var, özelliği açtığınızda etraftaki tüm internet seçenekleri otomatik olarak sisteme dahil edilmiyor. Sadece internetini çevredeki kullanıcılarla paylaşmayı seçen şirketleri görebiliyorsunuz. Aynı zamanda telefonunuzun algılamayacağı kadar uzaktaki kablosuz internetleri alternatiflerini de değerlendirmeye alabiliyorsunuz. Facebook’un bu özelliği mobil internet sınırlı olan kullanıcılara, internet hızı düşük ülkelerde yaşayanlara veya turist olarak farklı bir ülkeye gidenlere hitap ediyor.