reklamı kapat

POPÜLER

Facebook, Snapchat’le arasındaki rekabeti kızıştıracak

Geçtiğimiz yıl Snapchat‘i satın almak için 3 milyar dolar teklif eden fakat popüler görüntülü mesajlaşma servisini bünyesine katamayan Facebook, söz konusu servisi geride bırakacak bir uygulama geliştirmeyi planlıyor. Financial Times’ta yayınlanan bir habere göre Facebook için, bizzat şirketin CEO’su Mark Zuckerberg‘in denetiminde “kısa süreli mesaj uygulaması” geliştirilmeye başlanmış durumda. Bu ay içinde kullanıcıların hizmetine sunulacağı tahmin edilen uygulamanın Slingshot adını taşıyacağı söyleniyor.

2012 yılında Snapchat’in formülünü uygulayarak hazırladıkları benzer bir video paylaşım uygulaması olan Poke ile yeterince başarılı olamayan Facebook’un Slingshot üzerinde son derece titiz bir çalışma yürüttüğü belirtiliyor. Zira 12 saatte geliştirilen Poke uygulamasının başarısızlığını Zuckerberg “şaka gibi bir uygulamaydı” sözleriyle itiraf etmişti.

Slingshot’ın, Facebook’un halihazırdaki mobil uygulamalarından bağımsız bir biçimde yayınlanacağı düşünülüyor. Facebook’un kullanıcı profilinin giderek yaşlandığı göz önüne alınırsa, genç nesillerle daha etkin bir temas kurabilmesi adına Snapchat benzeri bir servis Facebook’un çok işine yarayabilir.