reklamı kapat

POPÜLER

Facebook, Workplace ile Slack’e rakip olmaya hazırlanıyor

Facebook yaklaşık iki senedir ofis hayatına uygun bir versiyonunu geliştirmeye çalışıyordu. İsmi Workplace olarak açıklanan bu mecra sonunda kullanılabilir duruma geldi.

Workplace, Facebook’a benzer bir şekilde çalışıyor. Burada arkadaş ve akrabalarınız yerine aynı ağda yer aldığınız iş arkadaşlarınızla iletişime geçiyorsunuz. Üstelik bu uygulama Facebook gibi ücretsiz değil. Şirketlerin kullanıcı başına belli bir ücret ödemesi gerekiyor. Facebook böylece işletme uygulamaları dünyasına adım atmış oluyor. Bu konudaki en büyük rakibiyse ofis iletişiminde kullanılan ve 4 milyar dolar değerinde olan Slack.

workplace

Workplace için açıklanan ücretler:

• 1.000’den az aylık aktif kullanıcılı şirketler için kullanıcı başına 3 dolar

• 10.000’den az aylık aktif kullanıcılı şirketler için kullanıcı başına 2 dolar

• 10.000’den fazla aylık aktif kullanıcılı şirketler için kullanıcı başına 1 dolar

Karşılaştırmak adına belirtmek gerekirse Slack kullanıcılarına ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. Standart özelliklerin yanı sıra limitsiz mesaj depolama ve konferans araması gibi özellikleri aylık 6.67 dolara satın almak mümkün. Workplace ise Facebook’tan tamamen bağımsız bir deneyim sunuyor. Bunun yanı sıra uygulama içinde reklam yer almıyor. Workplace’i üç ay boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

YORUMLAR