reklamı kapat

POPÜLER

twitter halka arz

Twitter’ın halka arzının ardından açıklanan yeni rakamları

Kasım ayında halka açılmasının ardından, 3 aylık finansal sonuçlarını ilk defa kamuoyuna açıklayan Twitter‘ın gelirlerinin bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 116 oranında artırdığı açıklandı. Sosyal ağın 243 milyon dolar gelir ve 10 milyon dolar net gelirinin olduğu belirtilirken, aktif kullanıcı sayısının ise 241 milyona ulaştığı açıklandı. Twitter’ı kullananların yüzde 76’sı platformu mobil cihazlar üzerinden kullanıyor.

Twitter CEO’su Dick Costolo, yaptığı açıklamada çeyrek dilimde şimdiye kadarki en iyi performansa ulaştıklarını söyledi ve Twitter’ın herkese açık, diyalog üzerinde temellenen, gerçek zamanlı ve son derece geniş bir kapsamı olan tek sosyal ağ olduğunu ve bu deneyimi geliştirmek adına ortaya konulan girişimlerin kendisine büyük bir heyecan verdiğini belirtti.

Genel bir değerlendirme sonucunda, Twitter’ın bir yılda kullanıcı sayısını 41 milyon artırdığı anlaşılıyor. Twitter’ın en büyük rakiplerinden ve daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook’un ise bu süre içinde ulaştığı yeni kullanıcı sayısı 265 milyon. Sosyal ağ üzerindeki akışın görüntülenme sayısının 148 milyara ulaştığı görülürken, Twitter’ın Facebook karşısında yine de hala zayıf olduğu ortada. Şirketin 2014 için öngördüğü gelirin ise 1,15 ve 1,2 milyar dolar olduğu açıklandı.