reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead: Season 2 – Episode 1

The Walking Dead: Season 2 – Episode 1 incelemesi

Clem’i yedirtmeyiz! Aslından daha başarılı olan kaç tane uyarlama vardır diye sorsak cevap vermekte zorlanırsınız sanıyoruz ki. Başarılı bir çizgi romandan en az onun kadar başarılı bir televizyon dizisine ve sonrasında hepsinden daha başarılı olan bir oyuna evrilen The Walking Dead, kaideyi zorlayan bir istisna sadece

Duygu… Oyun dünyasına adını altın harflerle kazımış hemen her yapımın insani duygulara dokunmak konusunda ne denli başarılı olduğu bir gerçek. Muazzam grafikler, baş döndüren bir aksiyon, şaşkına çeviren fizik modelleri ve buna benzer unsurlar bir oyunu “iyi” yapmaktan öteye geçemiyor. “Başyapıt” olabilmek içinse daha fazlasına ihtiyacınız var.

Gülmek, ağlamak, endişelenmek, panik olmak, korkmak, heyecanlanmak vb. duyguların yer aldığı bam tellerini tıngırdatmadıkça ne bir Sanitarium olabilirsiniz, ne de bir Metal Gear Solid. Bunu başarabilmenin pek çok yolu var elbette; usta bir kalemin ellerinden çıkma kusursuz bir senaryo veya yaptıklarınızı hissetmenize sebep olan oynanış dinamikleri, doğru tercihler olacaktır. Ancak hepsinin içinde en önemlisi, yönettiğiniz karakterle empati kurabilmenizi başarmaktır ki bunu başarabilen oyun sayısı iki elin parmaklarını geçmez.