reklamı kapat

POPÜLER

place tips

Facebook’tan Foursquare’i rafa kaldıracak güncelleme [Video]

Facebook sadece arkadaşlarınızın ekli olduğu, insanlarla iletişim kurabileceğiniz bir sosyal ağdan çok daha fazlası olmak istiyor. Neredeyse yaptığı her güncelleme ile işlevini biraz daha artıran sosyal ağ şimdi de gittiğiniz mekanla ilgili öneriler sunmaya hazırlanıyor.

Teknolojinin bu kadar elimizin altında olmadığı dönemlerde etrafımızdaki insanların tavsiyesine göre yeni yerler, farklı kişiler ya da değişik olaylar duyuyorduk. Ancak artık Facebook var ve tüm bunları kendi omuzlarına yüklemiş durumda.

place tips
Bugünden itibaren iPhone uygulaması üzerinde kişilere gittikleri yerlerle ilgili Haber Kaynağı‘nın en üstünde bir içerik oluşturacak olan Facebook, içeriğe tıkladığınız halde ziyaret ettiğiniz mekanla ilgili arkadaşlarınızın paylaştığı içerikleri görmenizi sağlayacak. Bu güncelleme ile aynı zamanda gidilen mekanla ilgili çeşitli bilgileri edinmek de mümkün. Ziyaret edilen yerle ilgili herhangi bir duyuru ya da etkinliğe buradan ulaşılabilinecek. Kısacası Facebook, Swarm ve Foursquare benzeri bir özellik sunuyor.

Kullanıcı verileri ve kişilerin gizliliği konusunda bir hayli eleştirilen Facebook’un bu yeni özelliği aynı zamanda kullanıcılarla ilgili elde ettiği verileri genişletmesi anlamına da geliyor. Ayarlar sekmesinden istenildiğinde kapatılabilen bu özellik şimdilik İngilizce dışında bir dil desteği vermiyor. Ancak güncellemenin ilerleyen zamanlarda diğer ülkeler için de optimize edilmesi bekleniyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Facebook’tan Foursquare’i rafa kaldıracak güncelleme [Video]” için 2 cevap

  1. Ahmet Erim dedi ki:

    “rafa kaldıracak” tabiri biraz abartı olmuş. öyle çok olağanüstü bir özellik yok, “rakip olabilecek” demek daha doğru olur.

  2. Cuneyt Karaca dedi ki:

    Foursquare hizmeti kapanıyor zaten.