reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’tan seçimlere özel “Oy Veriyorum” butonu

Son zamanlarda Türkiye’nin konuştuğu tek bir gündem maddesi var: Genel Seçimler. Türkiye’nin bu sıcak gündemini yakından takip eden Facebook da genel seçimler için haber kaynağına “Oy Veriyorum” butonu ekleyeceğini duyurdu. Söz konusu butonun amacı Facebook arkadaşlarına seçimlerde oy kullandıklarını duyurmak.

7 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleşecek seçimler için yine bu tarihte Facebook haber kaynağında bir mesaj görünecek. Bu mesaja tıkladıktan sonra kullanıcılar kime oy verdikleri bilgisini girmeden, Facebook arkadaşlarına seçimlerde oy kullandıklarını duyurabilecek. Seçimlere katılım konusunun tüm dünyada oldukça önemli bir konu olduğuna dikkat çeken Facebook, arkadaşlarının oy verme konusunda konuştuğunu gördükleri zaman insanların oy vermeye daha yatkın olduğu bilgisini paylaştı. Buradan hareketle “Oy Veriyorum” butonunun da seçmenlerin oy verdikleri bilgisini daha kolay paylaşmalarını sağlayacağını ve diğerlerini de sandığa gitmek için teşvik edeceğini umduklarını belirtti.

“Oy Veriyorum” butonu 7 Haziran 2015 Pazar günü Türkiye’de oy kullanabilecek yaşta olan Facebook kullanıcılarının haber kaynaklarında görüntülenebilecek.

YORUMLAR