reklamı kapat

POPÜLER

Facebook öldükten sonra kurulan alternatif Facebook

Bildiğimiz Facebook 2016 yılında öldü. Hikaye bu ya CEO Mark Zuckerberg ve şirketin tüm verilerinin kaybolmasının ardından Facebook, Teksas’ın en zenginlerinden Buck Calhoun’a bir şarkı karşılığında satılır. “Baza satıcısı” sosyal medyayı “kurtarmak” için “data drive” adını verdiği ve temelde insanların bütün kişisel bilgilerini toplamaya adanmış bir sistem kurar.

“The Data Drive” daha önce Tumblr’da Printed Internet adındaki hesabında bazı internet sitelerinin yeniden düzenlenmiş hallerini yayınlayan Daniel Kolitz’a ait bir fikir. Yazıcı çıktılarından oluşturduğu kurgusal web sitesi, reklam dolu testler, anlamsız içerikler ve umutsuz markalar içeriyor. Hatta ve hatta site yüklenirken Chipotle adındaki Meksika Izgarası ürünleri satan marka sizinle sohbet etmeye çalışıyor. Evet, tamamen fantastik ve bu siteye göz atmak için buraya tıklamanız yeterli.

Telaşa kapılmayın, bildiğiniz Facebook hala hayatta. “The Data Drive” Clickhole ve The Onion’un parodileştirilmiş hali olarak tanımlanabilir. Ancak kesinlikle ve kesinlikle çok daha eleştirel bir içeriğe sahip

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Facebook öldükten sonra kurulan alternatif Facebook” için bir cevap

  1. Onur Türk dedi ki:

    3 senedir üzerinde uğraştığım MİLLİ TÜRK projemizi destekleyelim. Facebook, twitter, intregram gibi sosyal paylaşımlara rakip http://www.ilkok.com siteni kurdum. bir çok alanda facebook dan iyi olduğunu ve dünyadaki ilk 10 başarılı site arasında olduğuna eminim. VE BEDAVA GOLD ÜYELİKSİZ. Site gelirlerini bağışlar ile ve reklamlar ile karşılamaktadır.