reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’tan liselilere özel uygulama: Lifestage

Son birkaç yıldır genç kullanıcı kitlesinin önemli bir bölümünü kaybeden Facebook, gençleri geri kazanmak için yenilik üstüne yenilik yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram için Snapchat benzeri Stories özelliğini duyuran sosyal medya devi, şimdi de tamamen gençlere yönelik yepyeni bağımsız bir uygulama yayınladı.

Lifestage adındaki uygulama, özellikle liseli gençleri hedef alıyor. 21 yaş ve üzerindekilerin kullanamadığı uygulama, aynı çevrede yaşayan gençlerin birbiriyle daha kolay ve hızlı bir şekilde sosyalleştirmeyi hedefliyor. Bunu da yalnızca fotoğraf ve video yoluyla yapıyor. Snapchat’tan sonra iyice yükselişe geçen video/fotoğraf yoluyla ifade biçimi, Lifestage’in de varoluş biçimini oluşturuyor. Profil bilgilerinden sevip sevmediğiniz şeylere kadar her şeyi, çeşitli filtre ve sticker’larla çeşitlendirilebilen video ve fotoğraflarla anlatmak mümkün.

Facebook bağlantısı gerektirmeyen Lifestage’i kullanmak için okul bilgilerini girip uygulamayı aynı okulda 20 kişi daha kullanıyorsa diğer kullanıcıların profilini görmeye başlıyorsunuz. Direkt mesaj özelliği bulunmayan uygulama, kullanıcıların daha çok kendilerini ifade etmelerine fırsat veriyor. Lifestage şimdilik yalnızca ABD’de ve iOS platformunda kullanıma sunulmuş durumda. Uygulama başarılı olursa kısa süre içinde tüm dünyada yayınlanması bekleniyor.