reklamı kapat

POPÜLER

God of War III Remastered incelemesi

PlayStation ailesinin en ikonik karakterlerinden birisi olan Kratos, tanrılarla olan bitmek tükenmek bilmez mücadelesine bir süredir mola vermiş durumda. Hazır böyle bir boşluk yakalamışken, önüne geleni hunharca harcadığı serüvenini yeniden hatırlamak iyi olacak gibi.

Lakin Sony’nin bu serüveni hatırlatma şekli ile ilgili bazı problemlerimiz var. PlayStation 4 için henüz bir God of War yapılmamış olması sebebiyle bir yeniden yapım bekliyorduk elbette ancak bu noktadaki tercihin serinin üçüncü oyunundan yana kullanılmış olması bize ilginç geldi. Bu tarz remastered incelemelerinde sizlere hep oyunu daha önce oynamamış olanlar olabileceğini hatırlatıp, sıfırdan anlatmayı tercih ettiğimizi belirtiyoruz. Ancak bu durumda Sony, oyuncuların ilk iki oyunu oynadığını varsayıp üçüncüyü yeni nesle taşıyor.

Açık konuşmak gerekirse şu gün itibarıyla dışarıda GoW I & II’yi oynamış olup da III’e dokunmamış bir kişi bile olduğunu düşünmüyoruz. Bu sebeple PS2 veya PS3 sahibi olamamış, konsol macerasına PS4 ile atılmış kişileri düşünüp tüm seriyi yeni nesle taşımaları çok daha mantıklı bir tercih olabilirdi. Her şey bir yana, yahu daha 5 sene önce çıkmış oyunları remastered haline getirmeye başlarsak bu işin sonu nereye varacak?