reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’un yenilenen sohbet uygulamasıyla SMS gönderilebilecek

Facebook’un yeni sohbet uygulamasıyla kısa mesaj göndermek mümkün olacak. Messenger servisiyle halihazırda Whatsapp, Snapchat ve Line gibi isimlere rakip olan platform, gelecek güncelleme ile iletişim anlamında daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Sosyal ağ resmi blog’unda yayınladığı iletiyle son yeniliğini görücüye çıkardı. Messenger uygulamasını yeniden yapılandıran M.Zuckerberg ve ekibi, istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını girerek ona mesaj göndermenize imkan sağlıyor. Böylelikle arkadaşınız olmayan birinin numarasını bilmeniz halinde mesaj yazabiliyorsunuz.

Kendi numaranızı da girdiğiniz program bu bilgiye sadece sizin ulaşmanıza izin vererek muhtemel gizlilik sorunlarının önüne geçiyor. Eğer mesaj yazdığınız kişi de uygulamayı kullanıyorsa profil fotoğrafının yanında mavi ikon çıkıyor ve iletiniz bildirim şeklinde görüntüleniyor. Böylelikle bir nevi sms servisine dönüşen Messenger, tüketicilerin GSM operatörlerine harcadığı giderlerin düşürülmesini hedefliyor.

Şimdilik Android üzerinde test edilen uygulamanın iOS işletim sistemine de geleceği, Facebook’un rekabet anlamında yeni bir cephe açarak iMessage’a alternatif  olacağı kulislerde konuşuluyor.

a2

YORUMLAR