reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari’leri özelleştirmeye yarayan artırılmış gerçeklik uygulaması

Artırılmış gerçeklik uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Zspace isimli yazılım firması, Ferrari spor otomobiller için artırılmış gerçeklik uygulaması geliştirdi. Hazırlanan uygulama Ferrari satın almayı düşünen kullanıcılara büyük kolaylık sağlanıyor.

Üç boyutlu takip yeteneğine sahip olan uygulama, Ferrari otomobilleri algılayıp kullanıcıların satın almayı düşündükleri Ferrari modellerinde sanal olarak bir takım değişikler yapmaya olanak sağlıyor. Kullanıcılar tabletlerini istedikleri Ferrari modeline doğrultarak otomobillerin rengini değiştirebiliyor veya otomobilde kullanılan parçalarla ilgili bilgilere uygulama üzerinden ulaşabiliyor.

Metaio tarafından geliştirilen 3D takip teknolojisini kullanan uygulama, 458 Speciale, 458 Spider, FF, California ve F12berlinetta olmak üzere beş farklı Ferrari modelini tanıyor. Otomobilleri kenarları izleyerek tespit edebilen uygulama, şu an için sadece Ferrari’nin Japonya ve Avustralya’daki mağazalarında kullanılabiliyor. Uygulamanın çalışma prensibini yukarıdaki video üzerinden izleyebilirsiniz.