reklamı kapat

POPÜLER

Instagram
Instagram

Instagram’da artırılmış gerçeklik temelli reklam dönemi

Facebook‘un popüler sosyal medya kanalı Instagram, reklamlar konusunda çıtayı bir adım yukarıya taşıyan artırılmış gerçeklik dönemini başlattı.

Instagram, bildiğiniz gibi tamamen ücretsiz olduğundan kendisini reklamlar ile destekliyor. İşte bu reklamlar artık çok daha yüksek etkileşim sunuyor. Çünkü uygulama içerisinde uzun zamandır testleri süren artırılmış gerçeklik (AR) temelli reklam dönemi başlamış durumda. Bu sayede kişiler bazı markaların gözlüklerini ya da rujlarını artırılmış gerçeklik teknolojisiyle satın almadan önce deneyebiliyor. Şimdilik iPhone tarafında çalıştığı görülen özellik, ön kamerayı kullanarak yüzünüzü belirliyor ve satın almak istediğiniz objeyi canlı olarak yüzünüzde görmenize imkan tanıyor. Kişilerin bu deneme sürecini “Hikaye” olarak paylaşmasını da mümkün kılan firma, alışverişin geleceğinde AR altyapısının olduğunu iyi biliyor ve bunun üstüne gitmeye devam ediyor. Özelliğin yeni marka anlaşmaları ile büyüyeceği söyleniyor ancak bunun hemen olması beklenmiyor. Sürecin yavaş yavaş genişleyeceği düşünülüyor.

Instagram
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram en son yeni Threads uygulaması ile karşımıza çıktı

Android ve iOS için çıkan Instagram tabanlı yeni uygulama, direkt olarak yakın arkadaşlar ile iletişime odaklanıyor. Sade bir arayüzü bulunan uygulama, yakın arkadaşlara özel Hikaye paylaşım altyapısının bağımsız hali olarak nitelendiriliyor. Sizin özel olarak seçtiğiniz arkadaşlar ile iletişime dayanan uygulama, metin mesajı yanında fotoğraf ve video paylaşılmasına da imkan tanıyor. Kameraya direkt olarak kendi içerisinde ulaşabildiğiniz Threads, konum paylaşım desteğini de bünyesinde barındırıyor. Uygulamanın Android sürüme buradan, iOS sürümüne ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Garmin’in çok şık yeni akıllı saati