reklamı kapat

POPÜLER

Festivallerin yeni yıldızı: Suzuki Air Triser

Bu yılki Tokyo Motor Show’da üreticiler karşımıza makyajladıkları yeni nesil otomobillerinin yanı sıra bazı ufak sürprizlerle de çıkacak. Tıpkı Suzuki’nin fuar öncesi görsellerini paylaştığı bu sevimli kompakt minivan gibi.

Air Triser isimli araç, tıpkı adını aldığı gibi üç sıralı kompakt tasarıma sahip. Retro görünümüyle VolksWagen’in T10’undan sonra gençler tarafından epey sevileceğe benziyor. Air Triser kompakt görünümüne rağmen 4200 mm uzunluk, 1695 mm genişlik ve 1815 mm yüksekliğe sahip. Çift parçalı renkleri, LED aydınlatmaları, büyük jantları ve hafif çıkık burnuyla tasarım anlamında kendine hayran bırakan araç, iç kısımda da konforunu düşünenleri üzmeyecek gibi.

İki aksi yöne hareket eden kızaklı kapıları açıldığında bizi epey geniş bir iç mekan karşılıyor. Üç sıralı koltuklar üzerinde birkaç oynama yaptıktan sonra karşımıza ferah bir oturma odası ve yatak çıkıyor. Ahşap yer döşemeleri, iki parçalı cam tavan, üzerinde uyarı ekranının da yer aldığı direksiyon simidi ve bilgi eğlence ekranı, iç kısımda göze çarpan detaylardan.

1,4 litre benzinli motordan güç alan Air Triser ile ilgili tüm detaylar önümüzdeki ay Tokyo Motor Show 2015’te ortaya çıkacak.