reklamı kapat

POPÜLER

FIFA 16 incelemesi

Geldik yine yılın o insanları birbirine düşüren, dostları düşman eden, en yoğun ayrılıkların yaşandığı zamana. FIFA – PES kavgası başka bir şeye benzemez, insanı en iyi bu tartışma esnasında tanırsınız. Sol köşede, simülasyonun kralı, son şampiyon, FIFA “It’s In the game” 16

FIFA serisini çıktığı ay incelemenin bazı dezavantajları vardır. Başka bir oyun için fazlasıyla makul sayılabilecek bir süre oynasanız dahi, bu zaman dilimi FIFA için yeterli olmayacaktır. Oyunu anlamayacağınızdan falan değil, nefret edeceğinizden.

Bir FIFA oyununa tam anlamıyla alışmak ve hakim olmak yaklaşık olarak 2-3 ay sürer, uzmanlaşmak için siz ona 1-2 ay daha ekleyin. Yıl sonuna doğru tepeden tırnağa uzman haline gelmiş oyuncular bir anda serinin yeni oyununa geçer ve sudan çıkmış balığa döner. Çünkü düşünmeye ihtiyaç dahi duymadan, sadece reflekslerini kullanarak hakim oldukları kontroller pek çok ince dokunuşla değiştirilmiştir. İşte bu başlangıç süreci oyuncuların oyundan nefret etme dönemi olarak bilinir. Bu olumsuz durumu bertaraf etmek adına gece gündüz demeden FIFA oynamak zorunda kaldık. Sonunda, objektif bir bakış açısıyla kendisini değerlendirebileceğimize inanıyoruz.