reklamı kapat

POPÜLER

RED Raven
RED Raven
RED Raven
RED Raven

RED’den drone’larla uyumlu 4K video özellikli kamera

Üst düzey profesyonel kameralarla yakından alakalıysanız RED markasını daha önceden duymuşsunuzdur. Başta Hobbit olmak üzere dünyadaki birçok filmin çekiminde kullanılan RED, yeni üst düzey kamerasını tanıttı.

RED’in RAVEN olarak adlandırdığı kamera, şirketin şimdiye kadar piyasaya sürdüğü kameralar arasında en hafifi. Yaklaşık 1,6 kilogram ağırlığındaki RED RAVEN, 29 bin dolarlık Epic modelinde de yer alan RED Dragon sensörle birlikte geliyor ve 120 fps’ye kadar 4K RAW, 60 fps’ye kadar 2048×1080 piksel çözünürlüklü video kaydedebiliyor. Belgesel ve televizyon programı çekimlerine ek RED RAVEN’ı drone’larda da kullanmak mümkün. Tabii bunun için kullanıcıların 9.750 dolara satılan Jetpack adı verilen paketi satın alması gerekiyor.

Şu an itibarıyla yurtdışında ön siparişle satışa sunulan kamera, 5.950 dolardan önümüzdeki yılın şubat ayında piyasadaki yerini alacak. Unutmadan söyleyelim; 5.950 dolarlık fiyat RED RAVEN’ın sadece gövdesinin fiyatı. Yani makineye ekstra objektifler ve aksesuarlar takıldığında satış fiyatı daha da yukarı çıkıyor.

VİDEO