reklamı kapat

POPÜLER

FIFA 18’le ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı

Her yıl futbol tutkunlarının büyük bir merakla beklediği FIFA’nın yeni yılda nasıl geleceği de merakla bekleniyor. Zaten piyasaya sürüleceği belli olsa da FIFA 18 ilk kez resmi ağızlardan duyuldu ve oyunla ilgili ilk detay da ortaya çıktı.

EA CEO’su Andrew Wilson, hissedarlar toplantısında FIFA 18’den bahsetti. FIFA 17’de ilk kez ortaya çıkan Journey isimli hikaye modu büyük ilgi görmüş ve gelecek yıllarda devam edip etmeyeceği merak edilmişti. Wilson yaptığı açıklamayla yeni oyunda modun 2. sezonunun bulunacağını belirtti. 10 milyondan fazla oyuncunun bu modu oynadığı belirtilirken Ultimate Team oyuncularının ise yıldan yıla yüzde 10 oranında arttığını dile getirdi. Oyunun grafiksel ve oynanış olarak değişikliklere uğraması bekleniyor.

Journey modu bir futbolcunun gözünden ünlü futbol kulüplerinde top koşturmayı mümkün hale getiriyor. Premier League’de bir takımdan başlanıyor ve sonrasında başarıya göre farklı takımlara gidilebiliyor. Maçlar sırasında bazı görevler veriliyor ve belirli bir gol veya asist sayısıya ulaşılması isteniyor. Senaryoda verilen kararlar oyuncumuz Alex Hunter’ın kaderini etkiliyor ve hikayenin gidişatı değişebiliyor. FIFA 18’in Eylül ayının sonlarında PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için satışa sunulması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda oyunla ilgili yeni detayların gün yüzüne çıkacağı düşünülüyor.

İLGİLİ HABERLER