reklamı kapat

POPÜLER

Sennheiser CX Plus kablosuz kulaklık

Fiyatıyla öne çıkan ANC’li Sennheiser CX Plus tanıtıldı

Kulaklık pazarının en önemli isimleri arasında yer alan ve ürünleri her zaman dikkat çeken Sennheiser, bu sefer Sennheiser CX Plus ile karşımızda.

Sennheiser CX Plus kablosuz kulaklık modeli, firmanın CX serisine ANC’yi (Aktif gürültü engelleme) getirdiği ilk modeli olma özelliğini taşıyor. 180 dolarlık bir fiyatı bulunan ürün, kulak içi formunu benimsiyor ve tasarımsal olarak çok standart görünüyor.

Biraz büyük sayılacak bir şarj özellikli hazne ile gelen ürün, IPX4 sertifikasına sahip ve hazneyle beraber 24 saatlik pil ömrü sunuyor. Sadece kulaklıkların özelinde ise 8 saatlik bir pil ömrü elde ediliyor.

Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkte hazırlanan model, SBC, AAC, AptX ve AptX Adaptive kodeklerine destek veriyor, dokunmatik olarak kontrol edilebiliyor ve elbette ANC için konulan mikrofonlarıyla telefon görüşmesi içinde kullanılabiliyor.

Ses kalitesi birçok kişiyi tatmin edecek seviyede olan Sennheiser CX Plus kablosuz kulaklık, 28 Eylül sonrasında raflardaki yerini alacak. Ürün ileride Türkiye’ye de gelecektir ancak henüz Türkiye fiyatı belli olmuş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sennheiser CX Plus kablosuz kulaklık öncesinde CX True gelmişti

Hatırlamak adına kulak içi formunu benimseyen kablosuz kulaklık, bağlantı için Bluetooth 5.2 kullanıyor ve aynı zamanda SBC, AAC ile yüksek kaliteli aptX desteğini de getiriyor.

Bu destekler ve özel sürücüleriyle ses performansının oldukça iyi olduğu açıklanan CX True Wireless, resmi verilere göre tek şarjla 9 saat gibi çok yüksek bir pil ömrü sunuyor. Modelin pil ömrü hazneyle beraber ise 27 saat seviyesine kadar çıkıyor.

Akıllı telefon uygulaması üzerinden rahatlıkla özelleştirilebilen kablosuz kulaklık Sennheiser CX True Wireless, IPX4 sertifikasına sahip. Yani model terden etkilenmiyor ve spor yapılırken de kullanılabilecek bir seçenek oluyor.

Aktif gürültü engelleme özelliği olmayan CX True Wireless için fiyat 130 dolar seviyesindeydi.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın