reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13

iPhone 13 serisinin pil kapasiteleriyle ilgili son bilgiler ortaya çıktı

iPhone 13 ailesinin tanıtılmasına artık çok az bir süre kaldı. Bugün akşam Türkiye saati 20:00‘da başlayacak etkinlik kapsamında duyurulacak modellerdeki pil kapasiteleriyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Son paylaşılan detaylara göre iPhone 13 mini’de 2.406 mAh kapasiteli, iPhone 13’de ise 3.095 mAh kapasiteli bir pil yer alacak. Pro modellerine bakıldığında ufak ekranlı modelde 3.095 mAh, büyük ekranlı modelde ise 4.352 mAh‘lik bir pil kullanılacağı söyleniyor. Yeni modellerde hem pil kapasitelerinin artması hem de A15 Bionic işlemcisinin kullanılmasıyla iPhone 13 ailesinin daha uzun bir pil ömrü sunması bekleniyor. Yeni modellerde ayrıca ters kablosuz şarj özelliğinin de yer alacağı iddia ediliyor. Android telefonlarda gördüğümüz bu özellik sayesinde yeni iPhone’lar AirPods ve Apple Watch gibi cihazları kablosuz olarak şarj edebilecek. iPhone 12 ailesinde 20 watt şarj desteği sunan Apple’ın yeni modellerde şarj desteğini 25 watt’a çıkaracağı konuşuluyor. Bu sayede telefonların daha hızlı şarj olma ihtimali de bulunuyor. iPhone 12 ailesinde olduğu gibi iPhone 13 modellerinde de kutu içeriğinden 25 wattlık adaptörün çıkmayacak ve kullanıcılar bu adaptörü ayrı olarak satın alması gerekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 serisi geliştirilen kamera yetenekleriyle de dikkat çekecek

13 Pro ve 13 Pro Max’te daha büyük piksellere sahip daha büyük kamera sensörlerinin de kullanılacağı söyleniyor. Bu sayede kullanıcıların daha kaliteli çekimler yapabileceği belirtiliyor. Yeni modellerde astrofotografi kamera özelliğinin de olacağı dile getiriliyor. Bu sayede telefonun ayı ve yıldızları algılayarak daha iyi fotoğraflar çekebileceği söyleniyor. Bu özelliğin Pro modellerine özel olması bekleniyor. Yeni modellerle ilgili tüm detayları bugün akşam sizlerle paylaşacağız.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi çekebilir

Xiaomi Smart Glass’ın etkileyici tanıtım videosu

https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/mgdmTpF8dYF.htm