reklamı kapat

POPÜLER

benzin motorin

İndirimler devam ediyor; benzin ve motorin fiyatlarında düşüş

Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’dan (EPGIS) alınan son haberlere göre benzin ve motorin fiyatlarına yeni bir indirim yapılıyor.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son günlerde de brent petrol bir düşüş eğilimine girdi. Bunun da akaryakıt fiyatlarına yansıması bekleniyordu. Son bilgilendirmelere göre litre fiyatında, benzinde 1 lira 76 kuruş, motorinde ise 93 kuruş indirim gerçekleştirildi. EPGIS’den konu hakkında yazılı açıklama bu kez de yapılmadı.

Düşen fiyatların ardından İstanbul’da yeni motorin fiyatı 19,66 TL, benzin fiyatı 18,71 TL, Ankara’da motorin fiyatı 19,81 TL, benzin fiyatı 18,81 TL, İzmir’de ise motorin fiyatı 19,82 TL, benzin fiyatı 18,83 TL oldu. Bilgiler ise akaryakıt firmalarından alındı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzin ve motorin için Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de başlayan bir sistemdir. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumaktır. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanıyor.

Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansıtılmıyor. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak’ta sona ermişti. Ancak değişen fiyatlar doğrultusunda tekrar geri dönmüştü. Benzin, motorin ve otogaz dahil tüm akaryakıt çeşitlerinde hali hazırda uygulanan bu sistem sayesinde kimi zaman, zamlar ve indirimler ceplere yansımıyor.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9 ile tanışın