reklamı kapat

POPÜLER

Formula 1 F1

Flaş iddia; Formula 1 yeniden satışa mı çıkıyor?

Yakın zaman logosunu da değişen motor sporları efsanesi hakkında yeni iddia gündeme geldi; Formula 1 tekrar el mi değiştirecek?

Hatırlarsanız Liberty Media, bundan 3 yıl önce, Formula 1’i sekiz milyar dolar gibi astronomik bir rakama satın almıştı. Liberty Media’nın bu yatırımdaki amacı çevrimiçi gelirleri artırmak, gençlerin platforma olan ilgisini kazanmak ve yeni sponsorlar çekmekti. Şirket bu hedeflerden herhangi birini gerçekleştirmede başarısız oldu. Bunun sonucunda da platformu devretme aşamasına kadar geldi. Spor ve finans sitesi johnwallstreet.com’un haberine göre Liberty Media’nın F1’i satacak bir konumda olduğu söylendi. 2017’de Bernard Ecclestone’dan Liberty Media’ya geçen Formula 1’in satılmak istenmesinin nedenlerinden biri de yeni projelere kaynak oluşturmak istenmesi. Çünkü Liberty Media eski sektörüne dönmenin hesaplarını yapıyor. Eskiden yapımcısı olduğu ünlü bir diziyi tekrar bünyesine almak istiyorlar. Anlayacağınız bir dizi ile Formula 1 karşı karşıya.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İddiaların arkasında kim var?

Gel gelelim şu günlerde işler biraz karışık bir hal almaya başladı. Formula 1 bu iddiaların yalan olduğu ve gerçeği çarpıttığıı söyledi. Kimileri söylentilerin ardında F1’in eski patronu Ecclestone olduğunu düşünüyor. Kim bilir belki tekrar başa gelmek istiyordur. Gerçeği maalesef hiç birimiz bilmiyoruz. Tek çare Formula 1 takibine devam etmek.

İlginizi çekebilir

Formula 1’in geleceği, McLaren’in 2050 vizyonu!