reklamı kapat

POPÜLER

Ford Capri

Ford Capri, 40 yıl sonra elektrikli olarak geri dönüyor

 - Güncelleme: 10 Temmuz 2024 17:20

Ford Capri, 40 yıl sonra elektrikli olarak geri dönüyor. Dikkat çeken bir tasarıma sahip olan modelin özellikle farları fark yaratıyor.

Yeni Capri hakkında bir açıklama yapan Ford Türkiye şunları aktardı: Avrupa’da tasarlanıp üretilen ve en ileri teknolojileri içeren Ford’un yeni crossover’ı elektrikli Capri sıra dışı bir Ford yolculuğu sunarak geçmişten geleceğe adeta bir köprü kuruyor. Efsanevi Capri’nin ikonik ruhunu modern dokunuşlarla yeniden canlandıran bu şık ve yenilikçi araç, elektrikli araç dünyasına benzersiz bir soluk getiriyor. Şıklığı ve üstün aerodinamiği ile göz kamaştıran elektrikli Capri, performansı ile de heyecan verici bir sürüş deneyimi sunuyor. Ford’un bu sıra dışı aracında, geçmişin nostaljisi ile geleceğin teknolojisi mükemmel bir uyum içinde buluşuyor. Ford’un ikonik kült klasiği Capri’nin hikayesi şimdi coupe SUV tasarımıyla devam ediyor. Minimalist ve lüks bir tasarıma sahip iç mekan, yumuşak dokunuşlu malzemeler ve tek parça ön koltuklarla tamamlanıyor. Aracın teknik altyapısı hakkında verilen bilgiler ise şöyle oldu: Yeni Ford Capri genişletilmiş menzilli RWD standart paketinde 545 Nm arka tork sağlarken genişletilmiş menzilli AWD Premium paketinde 545 Nm arka tork ve 134 Nm ön tork sağlıyor. Capri güçlü motoru sayesinde standart serisinde 627 km menzile sahip ve elektrik tüketimi 100 km’de 13,3/14,0 kWh olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Capri’nin Premium serisinde ise 100 km’de 15,0/15,8 kWh elektrik tüketimi performansına sahip. Lityum-ion NMC batarya tipine sahip olan Capri’nin kullanılabilir batarya kapasitesi 77 kWh olarak sunuluyor. Elektrikli Capri’nin DC şarj süresi ise %10-%80’e yaklaşık 28 dakika sürüyor. Genişletilmiş menzilli Capri RWD tek şarjla 620 kilometreden6 uzun yol yapabilirken genişletilmiş menzilli Capri AWD 185 kW DC hızlı şarj kullanılarak 26 dakikada7 yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj edilebiliyor. Ayrıca Capri 340 PS’ye8 varan güçle sadece 5,3 saniyede 0’dan 100 km/saat hıza çıkma kabiliyetine sahip.”

Volkswagen’in ID.4 ve ID.5’te kullandığıyla aynı platform üzerine kurulan yeni Capri, ilk olarak Avrupa’da satışa sunulacak. Modelin Türkiye satışı ve satış fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi verilmiyor.

Ford Capri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli