reklamı kapat

POPÜLER

Galatasaray Twitter’da dünya üçüncüsü oldu

Dünya çapındaki futbol kulüplerinin Twitter takipçi sayılarına yönelik gerçekleştirilen araştırma neticesinde ilk üç yüz sıralamasında ülkemizden altı takım yer aldı. Galatasaray ise büyük bir başarıya imza atarak dev isimleri geride bıraktı.

Futbol, dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi toplayan ve milyonların takip ettiği sporların başında geliyor. Kulüpler ise değişen sanal dünya yaşamına ayak uydurarak artık her türlü gelişmeyi öncelikle sosyal ağlardan taraftarlarına duyurur hale geldi. Bu mecraların başında Twitter geliyor. Neredeyse her gün “Gündem” listesinde takım isimlerini gördüğümüz mikro blog’ta Folos.im’in yaptığı araştırma, kulüplerin internetteki rekabetini gözler önüne seriyor. “League Table of Twitter Followers”a göre ilk üç sırasıyla Barcelona, Real Madrid, Galatasaray iken Fenerbahçe 6’ncı, Beşiktaş 23’üncü, Trabzonspor 63’üncü, Bursaspor 167’nci ve Eskişehirspor 251’inci sırada yer aldı.

Yeni transferleri Didier Drogba ve Wesley Sneijder ile dünya basınının da ilgisini çeken Galatasaray’ın 2.234.535 takipçisi bulunurken onu Arsenal (2.159.535 takipçi) ve Chelsea (1.840.783) takip ediyor.
Galatasaray