reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S24 One UI 6.1

Galaxy AI özellikleri diğer Galaxy modellerine 28 Mart itibarıyla geliyor

 - Güncelleme: 27 Mart 2024 08:43

Şu an sadece Galaxy S24 serisinde yer alan faydalı Galaxy AI özellikleri diğer akıllı telefonlara 28 Mart itibarıyla gelmeye başlıyor.

Resmi olarak duyurulan 28 Mart tarihi şimdilik her pazarı kapsamıyor ancak 28 Mart sonrasında hızlı şekilde diğer pazarlarda da çıkışın yapılması bekleniyor. Galaxy AI özelliklerini diğer telefonlara One UI 6.1 üzerinden getirecek Samsung, bu konuda kişileri memnun edecek gibi görünüyor. Yukarıda da dediğimiz gibi Samsung Galaxy S24 ailesi gelişmiş bir “Galaxy AI” adı verilen yapay zekâ ya da üretken yapay zekâ altyapısı ile geliyor. İki yıl için ücretsiz olacak daha sonra ise ücretle kullanılabilecek altyapı, ilk olarak Galaxy S23 serisi, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold 5, Galaxy Flip 5 ve Galaxy Tab S9 serisine açılacak. 2024’te 100 milyon hatta daha fazla Galaxy cihazda yapay zeka özellikleri sunacaklarını belirten Samsung, yeni bilgiye göre bazı Galaxy AI özelliklerini Samsung Galaxy S22 serisindeki eski amiral gemisi modellerine getirmek adına da çalışmalar yapıyor. Bu konuda kesin bir tarih ya da doğrulama yok ancak TM Roh planların olduğunu net olarak belirtiyor ve bu elbette Galaxy S22 sahipleri için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S22 serisine yüksek ihtimalle sadece bulut tabanlı yapay zeka özelliklerini getirecek (Çünkü telefonların işlemcisini bazı diğer özelliklere uygun olmayabilir) Samsung, yine TM Roh’un açıklamasına göre yana doğru genişleyebilenler de dahil olmak üzere farklı yeni formatlar üzerinde çalışmalar da yapıyor. Bu konuda Samsung Display firmasının yıllardır gösterdiği çok sayıda prototip bulunuyor, firma önümüzdeki yıllarda yatay ve dikey katlanabilir telefonlar dışında farklı ilginç denemeler de yapacak gibi görünüyor. Bu arada kaçırdıysanız dün Vivo çok iddialı yeni katlanabilir telefonlarını görücüye çıkartmıştı.

Galaxy AI yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle