reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 3

Galaxy Note 4, güneş ışınlarının ne kadar zararlı olduğunu gösteren UV sensörle gelebilir

SamMobile’dan gelen yeni bir habere göre Samsung Galaxy Note 4’te ultraviyole sensör kullanılacak. Söylentiler doğruysa, bu teknoloji sayesinde güneş ışınlarının ne kadar zararlı olduğu ölçülebilecek. Cihazın ön kısmına yerleştirileceği belirtilen sensörün 60 derecelik açıyla güneşe tutulduğunda güneş ışınlarının zararlılık seviyesini kullanıcılara bildireceği ifade ediliyor.

S Health uygulaması üzerinden sunulacağı söylenen bu değerlerin ışınların cilde verdiği zarara göre sıralanacağı belirtiliyor. Buna göre 2 düşük, 3-5 arası orta, 5-7 yüksek, 8-10 çok yüksek, 11 ve üzeri aşırı derecede risk oluşturacak. QHD yani 2560×1440 piksel çözünürlüklü 5,7 inçlik bir ekranla birlikte geleceği dile getirilen telefonun beklenen teknik detayları ise şöyle: Snapdragon 805 işlemci, 20 megapiksel kamera, suya karşı dayanıklı IP67 sertifikalı gövde. Galaxy Note 4’ün 5-10 Eylül tarihleri arasında Berlin’de düzenlenecek IFA Fuarı’nda gün ışığına çıkması bekleniyor.

Haberde kullanılan görsel Samsung Galaxy Note 3’e aittir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Galaxy Note 4, güneş ışınlarının ne kadar zararlı olduğunu gösteren UV sensörle gelebilir” için bir cevap

  1. ismail ozan izci dedi ki:

    a-daha güçlü bir batarya yerine, ne vereyim ben abime?
    b-biraz uv sensörü, az nabız ölçer olsun, çok önemli, doğduğumdan beri hep yanımda taşımayı hayal etmiştim ben bunları, biliyor musun!
    a-peki kapak nasıl olsun abim?
    b-bişey görünümlü kapak, dur bakiyim, dur bakiyim, ne görünümlü olsun ne görünümlü, hah buldum! bu seferki de kağıt havlu desenli olsun, ohh yumuşak yumuşak, O_o