reklamı kapat

POPÜLER

Sürülen güneş kremini kontrol eden mini UV kamera [Video]

Yaz tatillerinin olmazsa olmazlarından biri de güneş kremleri. Güneş ışınlarının zararlı etkileri sonucu cilt kanseri tehdidinde karşı alınabilecek önemlerden biri olan güneş kremlerini ne zaman uygulamamız gerektiğini söyleyen uygulamalar hatta akıllı bileklikler mevcut. Peki ya yeterince uyguladığımızdan emin olmamızı sağlayan cihazlar?

Sunscreenr
Kickstarter projesi olan Sunscreenr, cildinizi doğru şekilde koruyabilmeniz için en kompakt çözümü sunuyor. Pek çok insanın yüzde 25 ila yüzde 50 arası güneş kremi uyguladığını belirten proje, Sunscreenr ile vücudun hangi bölgelerine krem sürmeniz gerektiğini gösteriyor. Avuç içine sığacak boyutlarda olan Sunscreenr’in vizöründen baktığınızda cildinizin güneş ışınları altında nasıl göründüğünü görebiliyorsunuz. Böylelikle güneş kremini eksik uyguladığınız noktalar da görünür hale geliyor. Su ve kum/toz geçirmez olan Sunscreenr’in üstünde bir açma kapama tuşu, bir kayıt ve oynatma tuşu, tripod girişi ve şarj için micro USB girişi yer alıyor. Tam dolu şarj ile bir hafta sonu boyunca kullanılabilen Sunscreenr, 30 saniyeye kadar video kaydedebiliyor.

Sunscreenr
Kickstarter’da hayata geçmeyi bekleyen proje 74 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor. Ancak ne yazık ki Sunscreenr’i şimdi alsanız bile ancak gelecek yaz kullanabileceksiniz zira cihazın alıcılara gönderilmesi tahminen Aralık ayında gerçekleşecek. Yine de beş farklı renk seçeneğiyle sunulan Sunscreenr’inden satın almak ya da projeye destek olmak isterseniz Kickstarter sayfasını kullanabilirsiniz.

VİDEO