reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Apple Watch Series 4 dikkat çekici özellikle geliyor

Dün akşam sizlere Apple Watch Series 4’ün basın görselini paylaşmıştık. Paylaştığımız haberin üzerinden çok geçmeden saatte yer alması beklenen yeni bir özellik ortaya çıktı.

Görsele dikkatlice bakıldığında da görülen özellik sayesinde kullanıcılar güneş ışınlarından korunabilecek. Akıllı saati kullanan kullanıcılar dışarı çıkmadan önce güneş ışınlarıyla ilgili bilgilere sahip olacak. 6 ila 7 aralığındaki gösterge korunmasız cildin dışarıda risk altında olduğunu gösteriyor. Bu seviyede EPA, 30+ faktör güneş koruyucu uygulamasının her iki saatte bir, bulutlu günlerde bile ve yüzdükten ya da terledikten sonra uygulanmasını öneriyor. Bu yeni özelliğin Apple’ın sağlık algılayıcısının bir parçası olacağını söylemek mümkün. Bu özellik, Apple Watch üzerindeki sensörlerin derlediği verilere dayanıyor. Yeni özelliğin ciddi güneş yanığı, cilt kanseri ve diğer ciddi sağlık sorunlarının önüne geçeceğini söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 4 ne gibi yeniliklere sahip olacak?

Bir önceki modelle karşılaştırdığımızda daha başarılı bir tasarım anlayışına sahip olduğu görülen Apple Watch Series 4’ün daha gelişmiş işlemci sayesinde çok daha hızlı performans sergilemesi bekleniyor. Digital Crown tuşunda da yeniliğin göze çarptığı saatte yeni saat arayüzlerinin ve yeni kayışların da geleğeceği konuşuluyor. LTE desteğinin ve pil ömrünün de artacağı akıllı saatte sağlık takibi konusunda da çeşitli geliştirmelerin yapılması bekleniyor.