reklamı kapat

POPÜLER

Cilt kanserine karşı gerekli önlemleri almaya yardımcı olan mini kamera [Video]

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte güneş ışınlarının zararlı etkilerinden kaynaklanan cilt kanserine karşı korunmak daha da kolaylaşıyor. Şimdiye kadar sürülen güneş kremini kontrol eden mini UV kamera veya UV sensörlü fitness takip cihazı gibi birçok ürün piyasaya sürülmüştü. Son olarak gün yüzüne çıkan Nurugo SmartUV akıllı telefonlarla birlikte çalışan bir sistem vadediyor.

Amerikan Kanser Derneği‘nin verilerine göre her bir saatte bir kişi cilt kanserine yenik düşüyor. Her gün maruz kaldığımız güneşin zararlı etkilerine karşı korunmak elbette mümkün ama yeteri kadar korunduğumuzdan nasıl emin olacağız? Nurugo SmartUV bu noktada devreye giriyor ve güneşin cildimizde yarattığı etkileri gözlemlememize olanak sağlıyor. Union Community tarafından tasarlanan bu ufak kamera akıllı telefonlara takılıyor ve çıplak gözle görülmeyen zararları her an kontrol etmeye olanak sağlıyor. Üstelik hem iOS hem de Android cihazlarda çalışıyor. USB girişinden takılabilen bu ufak kamera yardımıyla fotoğraf ve video kaydı da yapıkabiliyor.

Cilt sağlığını takip etmeyi ve bakım yapmayı kolaylaştıran SmartUV için Kickstarter kampanyası başlatıldı. Kampanyaya 125 dolar katkıda bulunanlar bu cihaza sahip olmaya hak kazanacak. Kameranın satışa çıkmasıyla birlikte fiyatı 195 dolara yükselecek.