reklamı kapat

POPÜLER

logic

Logic Pro X’in son güncellemesi Touch Bar’ı piyanoya ve davul setine dönüştürüyor

19 Ocak 2017

Apple, müzik uygulamalarından GarageBand ve Logic Pro X için kapsamlı bir güncelleme yayınladı. iOS için yayınlanan GarageBand 2.2 güncellemesinde Alchemy adlı sintisayzırla birlikte müzik aletleri ve ses parçaları arasında arama yapmayı her zamankinden daha kolay hale getiren yeni bir ses tarayıcısı bulunuyor. Uygulamada bundan böyle tam olarak aradığınız sesleri bulmanızı sağlayan, yeniden tasarlanmış bir ses tarayıcısı yer alıyor.

Logic Pro kullanıcılarının büyük beğenisini toplayan Alchemy, iOS’a geliyor ve EDM, Hip Hop, Indie, Rock, Pop ve daha birçok müzik türünden Apple tarafından tasarlanmış 150’yi aşkın ses parçasını kapsayan zengin bir koleksiyon sunuyor. Alchemy’deki Transform Pad sayesinde, kullanıcılar gerçek zamanlı olarak sekiz ses enstantanesi arasında geçiş yaparak etkileyici sintisayzır performansları yaratabiliyor. Yeni sürümde tek dokunuşla ulaşılabilen, eğlenceli vokal efektleri sunan ve kullanıcılara perde düzeltme, bozulma ve gecikme gibi daha da geliştirilmiş stüdyo efektleri sağlayan yeniden tasarlanmış bir Audio Recorder da bulunuyor. Miksleri üzerinde daha da fazla kontrol sağlamak isteyen deneyimli kullanıcılar, interaktif grafikli bir Visual EQ ve genişletilebilir, yaratıcı ses tasarımı için üçüncü taraf Audio Unit eklentisi efektlerini kullanma olanağı dahil olmak üzere, ileri düzey ses işleme araçlarından oluşan yeni bir koleksiyondan yaratabiliyor.

Profesyonel açıdan müzik tutkunlarının beklentilerini karşılamayı amaçlayan Logic Pro X ise gelişmiş yeni özellikler sunuyor. En yeni sürümde çeşitli çalışma ortamlarında okunabilirliği artıran yeni ve modern bir tasarım yer alıyor. Logic Pro X aynı zamanda MacBook Pro’daki devrim yaratan yeni Touch Bar için destek sağlayarak zaman çizgisi görünümünde projenizde gezinme olanağı sunuyor. Seçilen tüm parçalar için ses düzeyi kontrollerine ve Smart Controls’e rahatça erişmenize imkan tanıyor. Yeni performans kontrolleri, çeşitli müzik gamlarına göre özelleştirilebilen piyano klavyesini kullanarak veya vuruş oluşturmak için davul tablalarına dokunarak, Touch Bar ile yazılım müzik aletlerini çalmanıza ve kaydetmenize olanak veriyor. Atanabilir tuş komutu düğmeleri, Touch Bar kontrollerini özelleştirmenize imkan sunarak sık kullandığınız klavye kısayollarını ihtiyacınız olduğunda kolayca erişebileceğiniz şekilde düzenlemenizi sağlıyor. Logic Pro X, 64 bit toplama motoru, 192 ek veri yolu ve gerçek stereo pan ile stereo sinyaller için ayrı kontrol sağlayarak profesyonel miksleme için daha da güçlü bir araç haline geliyor.

YORUMLAR