reklamı kapat

POPÜLER

“Galaxy Note Edge taş gibi sağlam”

Samsung’un kıvrımlı ekrana sahip ilk telefonu Galaxy Note Edge, bugün itibarıyla Amerika’da satış çıktı. Yeni telefonlarının piyasaya çıkışını kutlayan Samsung cephesi, Note Edge’in dayanıklılığı hakkında net konuştu.

Galaxy Note Edge, neredeyse kasanın yarısını kaplayan kıvrımlı ekranı yüzünden, birçok kesimde telefonun “kırılgan” olabileceği şüphesini doğurmuştu. Kullanıcıların “kıvrımlı ekran çabuk kırılır” korkusunu bertaraf etmek isteyen Samsung, resmi blog sayfasında telefonun dayanıklılığı konusunda açıklamalarda bulundu. Güney Koreli şirket, Galaxy Note Edge’in birçok farklı açılardan binin üzerinde düşürme testinden geçtiğini belirtti. Metal kasanın önemine vurgu yapan Samsung, düşürmelerde ilk hasarı ekranın değil metal kasanın aldığını; dolayısıyla telefonun düşürmelere karşı fazlasıyla dayanıklı olduğunu belirtti.

Galaxy Note Edge hakkındaki şüphelerden biri de yine kıvrımlı ekranın yol açabileceği “yanlışlıkla dokunma” konusuydu. Bu konu hakkında da açıklama yapan Samsung, telefonu parmak ve avuç içi dokunmalarını birbirinden ayırabilecek şekilde tasarladıklarını söyledi. Samsung, telefonun sahip olduğu sensörler sayesinde elde tutarken kıvrımlı kenarın etkilenmediğini, bu kısımdan faydalanmak için parmakla özellikle dokunmak gerektiğini belirtti.

Güney Koreli dev bu açıklamalarıyla kullanıcıların şüphelerini giderme konusunda başarılı olacak mı, onu telefonun piyasa performansından sonra göreceğiz.