reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S5’i gölgede bırakan Nexus 6 bu ay tanıtılabilir

Wall Street Journal‘ın yeni yayınladığı bir habere göre, Google’ın dev telefonu Nexus 6 bu ay tanıtılacak. WSJ’nin kaynaklarına göre, “Shamu” kod adıyla anılan 5,9 inçlik telefonu Motorola üretecek.

Yeni iPhone çılgınlığı ile Noel sezonu arasında kendine bir yer seçerek Nexus 5’i geçtiğimiz yıl ekim ayında tanıtan Google, bu stratejiden güzel sonuçlar elde etmiş olacak ki, Nexus 6’yı da bu sene aynı dönemde tanıtmaya hazırlanıyor. Wall Street Journal’ın haberinde çıkış tarihi net bir şekilde doğrulanmasa da Google’ın geçen sene de basına önceden haber vermeksizin, Google+ üzerinden ani bir tanıtım yaparak Nexus 5’i çıkardığı hatırlatılıyor.

Yüksek çözünürlüklü dev ekranla gelecek olan telefonun performans detayları, benchmark testlerinde şimdiden ortaya çıkmış durumda. Buna göre Nexus 6, LG G3 ve Samsung Galaxy S5‘i geride bırakan bir performans gösteriyor. Buna ek olarak, pek de ucuz olmayacağı düşünülen bu yüksek performanslı cihazın, 700 dolar civarı bir fiyatla sunulması bekleniyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Galaxy S5’i gölgede bırakan Nexus 6 bu ay tanıtılabilir” için 5 cevap

 1. Selim Krdy dedi ki:

  700$a nexus’mu olur arkadaş. 350$ı geçmedi hiç bi nexus. En fazla 400$ olur. 700$lık bir nexus cihaz, google’ın nexus projesini amacı dışına çıkarır

 2. empo dedi ki:

  5.6 değil 5.9″ olacak

 3. Nexus 5 başarılı bir grafik yakalayınca projenin amacı revize edildi heralde. Google tekrar evil olmaya karar verdi heralde

 4. Fuat dedi ki:

  Türkiye de servislerini (Google Now, maps ve Movies etc…) açmayan google bu telefonu bu paraya anca satar.

 5. Vasvi UYSAL dedi ki:

  Ben Türkiyede maps ve google now servislerini kullanabiliyorum.