reklamı kapat

POPÜLER

galaxy s9

Galaxy S9’da hızlı şarjla ilgili güzel gelişme

Samsung Galaxy S9’un tanıtımına az bir süre kala telefonla ilgili iddiaların da sayısı artmaya başladı. Samsung’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre telefon yarım saat şarj edildiğinde bir güne varan bir kullanım imkanı tanıyacak. Çift hoparlör desteği sayesinde daha kaliteli müzik deneyimi yaşatacağı belirtilen telefonda emojilerin hareketlendirilmiş hali olan animojilere benzeyen bir teknolojinin de kullanılması bekleniyor.

Standart modelin gücünü 3.000 mAh kapasiteli pilden, büyük ekranlı modelin ise gücünü 3.500 mAh kapasiteli pilden alacağı belirtiliyor.

Küçük ekranlı modelde 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED Infinity Display ekran, büyük ekranlı modelde ise 6,2 inçlik Infinity Display ekran bulunuyor. Satılan ülkeye göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile gelecek telefonlardan Galaxy S9+’da 6 GB RAM ve 128 GB hafıza, Galaxy S9’da ise 4 GB RAM ve 64 GB hafıza mevcut. Standart modelin arkasında 12 megapiksel F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı kamera yer alıyor. Galaxy S9+’ın arka tarafında ise 12 megapiksel çift kameranın olması bekleniyor. Optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip olan kameralar, 720P çözünürlükte saniyede 960 kare yavaş çekim video gerçekleştirebiliyor.

Galaxy S9’un tanıtımına artık çok az bir süre kaldı

IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı olacak yeni Galaxy serisi, 25 Şubat‘ta gerçekleşecek etkinlikte açığa çıkacak.

YORUMLAR